Jeden z najohavnejších činov znásilnenia je prípad, keď sa stane medzi príbuznými otcom a dcérou.
Otom, že takéto príbehy sa bežne dejú a vinníci vzhľadom na bezbrannosť a strach obetí zostávajú nepotrestaní. Obete sa nedokážu nikdy z hororového zážitku zotaviť a zriedkakedy sa im podarí  udržať si normálny partnerský vzťah. Celý život sprevádza trauma a desivé sny. Takémuto osudu neušla ani jedna z najpopulárnejších československých speváčok „zo socialistickej“ éry Naďa Urbánková. Trvalo presne 54-rokov, aby dokázala verejne povedať krutú pravdu. Keď mala jedenásť znásilnil ju vlastný otec.

Milujúca dcéra

Malá Naďa ako malé blonďavé dievčatko svojho otca veľmi milovala. Bol pre ňu veľkou autoritou až do osudného dňa. Matka išla popoludní do práce a 11-ročná Naďa sa vrátila zo školy. Otec bol chorý a tak sa o neho veľmi bála. V škole práve nacvičovali akurát recitovanie básne.  Dcéra chcela potešiť otca a tak mu začala recitovať verše z novej básne. Otec ležal na posteli, bolo leto a mali otvorené okná i dvere. Otec náhle vstal z postele a povedal: „Poď so mnou do podkrovia.“ Naďa išla. Sadni si mi na nohy, prikázal otec. Zdvihol jej sukňu a znásilnil ju. Nepomáhal ani plač a krik. Nadi sa zrútilo detstvo. Otec sa jej vyhrážal, že ak prezradí jeho ohavný čin, tak ju zabije. Dievča ušlo do lesa, kde behala do tmavej noci po kopcoch. Naďa sa zo zážitku nikdy poriadne nespamätala. Po smrti otca si nedokázala vysvetliť jeho konanie. Počas dospievania jej došla hrozná vec. Nebola panna! Cítila sa špinavá. Až keď bola po druhý raz rozvedená dozvedela sa od staršej sestry, že podobný zážitok s otcom mala aj ona.
Napriek úspechom na pódiu a popularite otrasný zážitok poznačil Urbánkovej  celý osobný život. Viackrát jej stroskotali milenecké i manželské vzťahy. A trvalo roky pokiaľ vysvetlila verejnosti príčiny svojej traumy.
MX