Diváci si zachovali pekný zvyk, že vítajú bývalých hráčov Slovana potleskom. Ten si užil aj Lukáš Kašpar, ktorí bol so svojím prvým útokom najnebezpečnejší pre obranu domácich.
Bývalého hráča Slovana Lukáša Kašpara privítalo obecenstvo potleskom
Slovan sa nezopakoval víťazstvo z prvého zápasu s Dynamom v Moskve, ktorý vyhral Slovan 5:2. I napriek prehre Slovan nebol slabším mužstvom na ľade. Už od úvodného hvizdu bol Slovan pre súpera nebezpečnejší, keď sa v 5 min. predviedol tretí útok a 6 min prvý.
V 7 min, keď stratil Justin Poggy nôž s korčule a ostal bezmocne ležať na ľade. I napriek tomu že rozhodca stál meter od bránky vzniknutú situáciu videl neodpískal a uznal gól vzniknutý z tejto situácii. Navyše vylúčil Poggeho za to že si sťažoval, Dynamo presilovku využíva. Stav vďaka tejto situácii je 0:2.
hokej-12
hokej-13
hokej-8
Bola to pre Slovan riadna facka, neskôr sa ukázalo, že K.O.  Rozhodca nemusel podľa pravidiel prerušiť hru kvôli chybe na výstroji brankára, ale mohol ju prerušiť pre ostrý predmet na ľadovej ploche aby sa predišlo prípadnému zraneniu. Táto siedma minúta poznačila celí vývoj zápasu.
V 16 minúte mali domáci veľkú príležitosť zvrátiť zápas ešte v prvej tretine, keď hrali 125 sekundovú presilovku o dvoch hráčov a v 19 minúte ďalšiu o jedného hráča. Tieto ponúknuté príležitosti nevyužili, čo ich v závere mrzelo. Streli na bránku v tejto tretine boli vyrovnané 12 ku 12
hokej-16
Do druhej tretiny nastúpili hráči Slovana z odhodlaním zvrátiť daný stav. Ich prevaha bola citeľná už v 28 minúte dáva kontaktný gól  Patrik Lušňák keď dorážal odrazený puk po Starostovej delovke od modrej čiary na 1:2, žiaľ to bolo v druhej tretine čo sa týka gólov všetko. Brankár hostí potvrdil, že patrí k tým najlepším v KHL. Jeriomenko vykryl v tejto tretine až 17 striel a Pogge mal prácu iba so 4 vážnymi strelami.
hokej-24
Slovan v tretej tretine pokračoval v snahe o vyrovnanie, hostia ich však pozornou hrou v defenzíve nepúšťal do vyložených šancí. Jednu z mála vyložených v 50. min nepremenil obranca Kundrátek, ktorú brankár vyrazil. Domáci sa v záverečnom nápore ešte dostali do dobrých šancí na vyrovnanie. Musatov, Taffe i Chipchura ich mali, Jerjomenko však ukázal, ako v celom stretnutí prečo sa stal najlepším brankárom uplynulého mesiaca. Domáci v posledných sekundách odvolali brankára, ale vytúženého gólu sa nedočkali. Slovan v tomto súboji vyšiel bodovo naprázdno.
Dnes o 19 hodine čaká Slovan ťažký súper Viťaz Podolsk., ktorý ešte nemá postup do play-off istý. Fanúšikov čakajú ešte posledné dva domáce zápasy a rozlúčka so sezónou, ktorej záver bol úžasný.

Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

hokej-21

Góly: 28. Lušňák (Starosta) – 8. Rybakov (Hietanen, Sopin), 10. Podšenďalov (M. Solovjov, Kokarev)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Pogge 10 min za nešp. správanie, Pätoprstý 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, Vasiliev – Palej, Sivov (všetci Rus.), Vypredané 10 055 divákov