HC Slovan začal šnúru piatich domácich zápasov s klubom Salavat Julajev Ufa, ktorý mal už vo vitríne Gagarinov pohár a tri tretie miesta. Medzi hráčmi majú zastúpenie hráči z Ruska, Kazachstanu, Fínsky, Švédska, Dánska a Kanady.

V Slovane sa dnes predstavila nová posila Martin Réway. Zo zápasu si nesie jeden bod za prihrávku a určite nesklamal ako divákov tak aj trénera. Slovan si zo zápasu so Salavat Julajev Ufa udržal doma tri body.

V 18 min sa dostal do uniku Skalicky, gól z toho nebol.

Slovan nastúpil proti favoritovi do prvej tretiny ako veľká voda. Už v 3 minuté Řepík po peknom úniku dáva prvý gól a dostáva Slovan do vedenia. V 5 min. si akciu zopakoval ale už bez gólu. V 7 min pripravil Reway gólovú šancu druhému útoku. V 14 min si hostia zahrali prvú presilovku, oddýchnuť si išiel výborne hrajúci Řepík. Presilovku si zahrali dobre obidvaja súperi. V 18 min sa dostal do uniku Skalicky, gól z toho nebol. Strely na bránku 9/8

Druhá tretina išla v podobnom tempe. Tímy sa predviedli peknými kombináciami. 32 min priniesla druhé vylúčenie na strane domácich, oddýchnuť si išiel Mikuš. Presilovka ako aj celá tretina sa zaobišla bez gólu. V záverečných sekundách Slovan má tretieho vylúčeného, sa držanie dostal dve minúty Švárny. Strely na bránku 4/8

Tretia tretina začala bez siedmych sekúnd dvojminútovou presilovkou hostí. Slovan ju prežil v šťastí a v 45 minúte Zach Boychuk dáva druhý gól za asistencie mladých hráčov Patrika Bačíka a Martina Réwaya. Slovan v týchto minútach si vytvoril svojím tlakom viac príležitostí. Blízko ku gólu mal Skalický, keď sa sám rútil na Scrivensa v bránke hostí ten mu strelu so šťastím vyrazil. Tlak domácich prerušilo až štvrté vylúčenie Slovana, oddýchnuť si šiel Meszároš. Aj táto presilovka prešla bez streleného gólu do bránky domácich, naopak po je uplynutí skóroval Šťastný, ale pre hráča v bránkovisku gól rozhodcovia neuznali. V 49 minúte po prihrávke Boychuka spoza bránky strieľa tretí gól od modrej Michal Sersen. Zápas vyzeral rozhodnutí a súper na kolenách. Ufa ale vstala, behom štyroch minút strelili dva góly a do posledných piatich minút priniesli ohromné napätie aj s minútovým power-play. Strely na bránku 8/15

Slovan sa najbližšie predstaví v utorok 21. novembra o 19.00 h doma proti Viťazu Podoľsk.

HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 3. Řepík, 46. Z. Boychuk (Bačík, Réway), 49. Sersen (Z. Boychuk) – 52. Kemppainen (Hartikainen), 56. Burdasov (A. Fiodorov)
Vylúčení: 4:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov (Rus.), Odiňš (Lot.) – Sadovnikov, Šeľanin (obaja Rus.), 7766 divákov

Zostava Slovana: Štepánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Barker, Švarný – Řepík, Viedenský, Kašpar – Z. Boychuk, Colby Genoway, Réway – Skalický, A. Šťasný, Ščerbatov – J. Mikúš, T. Hrnka, Marek Sloboda

Zostava Ufy: Scrivens – Larsen, Loginov, Garejev, Panin, Arzamascev, Beľakov, Gončarov – Soloduchin, Kemppainen, Hartikainen – Omark, I. Zubov, Burdasov – A. Fiodorov, Juňkov, Lisin – I. Makarov, Kuzmin, Majorov

O zápase po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Bol to náročný zápas. Teší ma, že sme v ňom urobili minimum chýb, veľmi dobre sme zahrali oslabenia, z defenzívnej stránky sme podali výborný výkon. Musím vyzdvihnúť výkon každého jedného hráča.“

Erkka Westerlund, tréner Ufy: „Bol to dobrý a vyrovnaný zápas. Utvorili sme si šance aj tlak, ale chýbali tomu góly. Musíme na sebe viac pracovať, pretože máme dobrý tím.“

Michal Sersen, obranca Slovana: „Bolo veľmi dôležité po reprezentačnej prestávke začať ziskom troch bodov. Potrebovali sme to. Sme veľmi radi, že sme zvíťazili, aj keď sme si to v závere trochu skomplikovali.“

Martin Réway, útočník Slovana: „Po prvom zápase sa cítim celkom dobre, čakal som, že to bude horšie. Som rád, že sme tento duel zvládli. S chalanmi v útoku sme mali niekoľko dobrých akcií a verím, že to bude ešte lepšie. Diváci dnes utvorili super atmosféru, ďakujeme fanúšikom za podporu. Dúfam, že budeme podávať také výkony, aby mali fanúšikovia dôvod chodiť na naše zápasy.“