Tri strašidelné minúty

Po vyrovnaných prvých 10 minútach prišli za sebou dve vylúčenia na strane Slovana čo náležite domáci využili na strelenie dvoch zlepených gólov.

Metallurg vsietil prvý gól
Metallurg vsietil druhý gól

Slovan následne spravil rošádu v bránke Mareka Mazanca vystriedal Jakub Štepánek, ktorý po minúte vyťahoval zo siete tretí gól. Tieto tri minúty boli studenou sprchou pre striedačku Slovana. Po streleckých hodoch domácich v prvej tretine hostia sa nestiahli, tri krát vážne ohrozili brankára Metallurgu.

HC Slovan vymieňa brankára

Slovan druhú tretinu začal presilovkou o dvoch hráčov, na ich škodu presilovku nevyužil. O dve minúty sa dostal Slovan do perfektnej akcii, ktorú zakončil Skalickí gólom. Rozhodcovia situáciu pomocou video rozhodcu skúmali pre reklamáciu domáceho trénera pre hru o šiestich hráčoch na ľade. Rozhodcovia gól neuznali i napriek tom že šiesty hráč mal nasmerované na striedačku.

HC Slovan vsietil prvý gól

Slovan neprestal s nátlakom na súpera a získal ďalšiu presilovku, ktorú využil Genoway. Slovan mal v prvej časti druhej tretiny viac z hry, čo narušilo vylúčenie jeho hráča. Hostia presilovku ubránili. Dve minúty pred koncom tretiny si zahral Metallurg ďalšiu presilovku ktorú ukončil gólom čo rozhodcovia neuznali. Tridsať sekúnd pred koncom išiel na trestnú lavičku ďalší hráč Slovana Viedensky. Na stave sa už nič nezmenilo.

Metallurg vsietil štvrtý gól

V úvode tretej tretiny Metallurg využíva tretiu presilovú hru za vylúčenie Viedenského a Pivcakin upravuje stav na 4:1. Slovan si v 46 minúte zahral oslabený o dvoch hráčov čo prežil tentokrát bez ujmy. Záver zápasu končil s dvoma vylúčeniami Slovanistov. Domáci predviedli skvelé presilové hry v tomto stretnutí keď využil tri presilovky, Slovan jednu.

Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeľabinsk 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Moziakin (Kosov, Pivcakin), 13. Pivcakin (Moziakin), 14. I. Grigorenko (Kazionov), 41. Pivcakin (Kovář) – 26. Colby Genoway (Z. Boychuk, Barker)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: 55. Viedenský (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Soin – Zacharov, Sysujov (všetci Rus.), 6888 divákov

Magnitogorsk: Košečkin (46. – 47. Samsonov) – Pivcakin, Biriukov, Šaus, Dronov, Chabarov, Tereščenko, Bobriašov – Moziakin, M. Ellison, Kosov – Šenfeľd, Kovář, Osala – Kaletnik, I. Grigorenko, Kazionov – Berestennikov, Timkin, Platonov

Slovan: Mazanec (13. Štěpánek) – Ebert, Després, T. Voráček, Švarný, Bačík, Barker- Řepík, Viedenský, L. Kašpar – Colby Genoway, Sádecký, Z. Boychuk – T. Hrnka, J. Mikúš, Smoleňák – Skalický, Michal Hlinka, A. Šťastný