bez-nazvu-25
Slovan ukončil sériu troch domácich zápasov  s priamymi konkurentmi o postup do play off prehrou. Mužstvo s trénerom nedokázalo zalepiť diery po maródujúcich hráčoch.
bez-nazvu-15
K chýbajúcim oporám v útoku, Marekovi Viedenskému a Václavovi Nedorostovi  sa navyše ešte pridal ďalší útočník Jeff Taffe. V obrane stále chýbajú opory, Tomášovia Starosta a Kundrátek. Mladý hráči zatiaľ nevyužili túto príležitosť a nenahradili túto silnú päťku.
bez-nazvu-19
Slovan zápas pekne rozohral, ale v 5 min ich snahu gólom schladil Kanaďan Matt Ellison. Po školáckej chybe skúseného obrancu Ivana  Švarneho vyťažil vedúci gól Minska. Hostia mali v týchto minútach jasnú prevahu až do 11 min, keď prvý útok zatlačil hostí pred ich bránku a Meszároš  za asistencie Cheechoo vyrovnal z tretej streli domácich na bránku hostí. Po góle ožilo obecenstvo aj hráči. Slovan mal vzápätí ešte šancu sa dostať do vedenia pri akcii Ziga s Ďalogom a Valského s Musatovom. Na druhej strane Ellison znova nebezpečne ohrozil Brusta. Záver bol poznačený vylúčením Cheechoo. Streli na bránku 6/13
bez-nazvu-22
Druhá tretina pokračuje s jeden a pól min. presilovkou hostí pri  vylúčení Cheechooa a vzápätí vylúčením Plastina čo už využil Stepanov z prihrávky najlepšieho hráča hostí, ale aj na ihrisku Ellisona na vedúci gól Minska. V dvadsiatej siedmej min. bolo zaujímavé vylúčenie Lisovetsa za evidentné podrazenie Smoleňáka, a toho nepochopiteľne vylúčil rozhodca za takzvané filmovanie.
bez-nazvu-13
Rozhodcovia sa tiež upískli, keď odpískali ofsajd pri Valského peknom prieniku keď sa sám rútil na bránku.  V závere tretiny hral Slovan presilovku, ktorá minútov pokračovala do tretej tretiny. Hra čo sa týka striel na bránku sa vyrovnala 11 ku 14
bez-nazvu-11
V tretej tretine mal Slovan výhodu o jedného hráča až deväť minút, ktoré si vynútili svojou hrou v tretej tretine. Mal jednoznačnú prevahu. Nevyužil tú ponúknutú šancu tak stratil body v tomto veľmi dôležitom zápase. Aj posledné vylúčenie hostí stopäť sekúnd pred koncom Slovan ani pri hre šiestich korčuliaroch nevyužil.  Jeho súper Dinamo Minsk tento rok dobre rozohral boj o play off, ktorý by mu nemal ujsť. Počet striel na bránku v tretej tretine bol 17 ku 4

bez-nazvu-7
Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12.  Meszároš(Cheechoo, Novák) – 5. Ellison (Ambrozejčik, Drozd), 24. Stepanov (Ellison, Materuchin). Rozhodovali: Ansons, Gamalej – Šalagin, Šišlo, vylúčení: 4:6 na 2 min. navyše Komarov (Dinamo Minsk) 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).
Zostavy:
Slovan Bratislava: Brust – Novák, Meszároš, Švarný, Plastino, Bačík, Ďaloga, Rosandič – Cheechoo, Chipchura, Hlinka – Kopecký, Jeglič, Smoleňák – Vopelka, Zigo, Valský – Šťastný, Lušňák, Musatov
Dinamo Minsk: Scrivens – Pavlovič, Chenkeľ, Korobov, Gragnani, Lisovec, Kazakevič, Šinkevič – Stepanov, Kulakov, Karaban – Komarov, Kovyršin, Klinkhammer – Ambrozejčik, Ellison, Kitarov – Materuchin, Stas, Drozd
Domácich teraz čaká trojzápasový neľahký trip a tu v domácej aréne hrá na konci mesiaca 30. 11. o 19.30 so Sibír Novosibirsk.

O zápase po zápase

20161119_201914

Miloš Říha (tréner Slovana): „Hra Dinama sa v porovnaním s úvodom sezóny zlepšila. Pripravovali sme na nich, ale aj tak sme dvakrát inkasovali. V závere sme chceli za každú cenu vyrovnať, ale nevyšlo nám to. V ostatných troch dueloch sme vyhoreli v efektivite.“
Craig Woodcroft (tréner Dinama Minsk): „Slovan je veľmi dobre pripravený tím. Snažili sme sa v úvodných dvoch tretinách prekvapiť, dvakrát sa nám to podarilo. Ak by duel trval ešte dve minúty, možno by sme si vedenie už neudržali. Chlapci to, našťastie, zvládli, ukázali svoj charakter.“
svarny-1
Ivan Švarný (obranca Slovana): „Každého súpera sa snažíme zdolať. Ťažko sa hľadajú slová, veď v druhom domácom súboji po sebe sme dali len jeden gól. Pred vlastnými fanúšikmi ich musíme dávať viac. “