o  Prvý raz nastúpil Juraj Bezúch.
 o  Boris Sádecký strelil proti Lokomotivu Jaroslavľ svoj prvý gól v KHL
 o  Najkrajší gól strelil Boris Sádecký
 o  Diváci odprevádzali po prehre Belasých do šatne s potleskom

Veľmi ostrý zápas, žiaden puk nebol pre súperov stratený. Neodpustili si pri dohrávkach nič.
V prvej tretine v 6 min bol prvým vylúčeným hráč hosti čo efektne využila kanadská dvojka z prihrávky Genowaya Boychuk. Hostia mali vzápätí veľkú šancu na vyrovnanie, Mazanec podržal mužstvo. V 19 minuté vyrovnávajú hostia z presilovky z hokejky amerického hráča Brandona Kozuna a asistencie Švéda Staffana Kronwalla.

V druhej tretine sa hostia ujali vedenia v 26 min. Po vstrelenom góle si dávali väčší pozor, aby pri tlaku domácich nezmätkovali v obrane a nepúšťali slovanistov do vážnejšej koncovky. Peknú streleckú príležitosť mal v 36. min. Řepík po nahrávke Boychuka, ale Sudnicin puk kryl. V 38 min. dostal osobný trest za nešportové správanie Tomáš Hrnka, o pár sekúnd nato signalizoval rozhodca ďalší trest na strane Slovana. Hralo sa minútu piati proti šiestim.

Strelec efektného gólu Boris Sádecký

Do tretej tretiny Slovan nastúpil bez vylúčeného Šťastného. V 44 min. išiel Andrej Šťastný opäť na trestnú ale pridal sa k nemu aj hráč súpera. Hra 4:4 evidentne viac vyhovovala Belasím v 46. minúte prišla gólová lahôdka dvadsaťročného mladíka Borisa Sádeckého, ktorý sa najprv zbavil súperových obrancov a v nájazde efektným spôsobom prekonal Sudnicina v bránke Lokomotivu – 2:2. Zápas dostal ešte väčšie grády a divákov dostával do varu. Domácich podržal v hre Mazanec, ktorý v 52. min. kryl tutovku Mosaľova a v oslabení pri vylúčení Skalického si poradil aj s pokusmi Kozuna a Kronwalla. V 56. minúte už nestačil na koncovku Kraskovského, ktorému pripravil gól ako na podnose Korškov. Slovan na posledné dve minúty nechal na striedačke Mazanca ale „Belasým“ sa napriek vehementnej snahe už vyrovnať nepodarilo.

Diváci i napriek prehre vyprevádzali domáce mužstvo z ľadu potleskom.

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 7. Z. Boychuk (Colby Genoway), 46. Sádecký (Bačík) – 20. Kozun (S. Kronwall), 26. Apaľkov (Ľubuškin, Mosaľov), 56. Kraskoskij (Korškov, Koledov)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: T. Hrnka (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Fatejev – Ivanov, Streľcov (všetci Rus.), 7554 divákov

Slovan: Mazanec – Ebert, Després, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Švarný, Sersen – Řepík, Z. Boychuk, L. Kašpar – Colby Genoway, Viedenský, T. Hrnka – Skalický, A. Šťastný, Bezúch – Juraj Mikúš, Sádecký, Marek Hecl

Jaroslavľ: Sudnicin – S. Kronwall, Nakládal, Ľubuškin, Koledov, Rafikov, Manuchov, N. Čerepanov – Kozun, Romanov, Kontiola – Apaľkov, Averin, Mosaľov – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Lugin, Ivanov, D. Alexejev – Kadejkin

O zápase po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Jediné, čo sa nám skutočne nevydarilo, bola druhá polovica prvej tretiny. Chlapci však siahli na dno svojich síl. Jediná chyba v závere nás napokon stála celý zápas. Sádeckého gól bol pekný, som šťastný, že skóroval.“

Dmitrij Kvartaľnov, tréner Lokomotivu: „Samozrejme, sme šťastní z výhry. Bol to napínavý zápas, ponúkol divákom veľa zábavy. V každom prípade, sme spokojní so ziskom troch bodov.“

Michal Sersen, obranca Slovana: „Nebolo to z mojej strany ideálne, ale ani najhoršie. Od striedania k striedaniu som sa do toho dostával. Myslím si, že sme podali dobrý výkon, škoda, aspoň bodík sme si zaslúžili. Na takejto hre môžeme stavať.“