Jediným malým pozitívom stretnutia HC Slovan – Dinamo Riga pred vypredanou halou bolo, že Slovan získal so zápasu s posledným tímom tabuľky aspoň jeden bod. To je na postavenie v tabuľke žalostne málo. Každý zápas je iný ani tento sa nedal porovnať so zápasom Jokerit Helsinki s tímom, ktorý je výkonnostne aj v tabuľke vyššie. Výsledok bol rovnaký akurát zrkadlovo otočený 2:1. Znova sa potvrdilo, že u Slovana je zvykom čím silnejší súper tým kvalitnejšia hra Belasých a naopak.
m-20161117_175852-a
Dinamo pozorne bránilo, ich protiútoky neboli časté ale o to nebezpečnejšie. Ich veľkou oporou bol dvadsaťšesť ročný český brankár Jakub Sedláček, ktorý kryl 32 striel na bránku. Barry Brust v bránke domácich kryl 17 striel, v nájazdoch raz ho zachránila tyčka a jeden nechytil k tretej sa už nedostal.
m-20161117_175850-b
Domáci sa v prvej tretine už v štvrtej min. ujali vedenia gólom Jeffa Taffeho, hostia boli zaskočený vývojom stretnutia, čo mali domáci využiť. Slovan hral dve presilovky z toho 25 sekúnd 5 na 3. Tieto presilovky Slovan na svoju škodu nevyužil. V 26. min Riga skóre upravila na 1:1, keď tri sekundy po nevyužitej presilovke domácich, hostia v úniku dvaja na jedného gólom Tima Sestita vyrovnali.  Hostia hru v závere čiastočne vyrovnali a hlavne ubránili remízu. Duel dospel až do predĺženia, rozhodnutie padlo až v nájazdoch gólom Patricka Mullena.
Strely na bránku 33:21
HC Slovan  hrá opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Dinamu Minsk už v sobotu 19. novembra o 17.30 h.

m-20161117_175518-c
HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Taffe (F. Novák, Smoleňák) – 26. Sestito (Meija, Mullen), rozhodujúci sam. Nájazd Mullen
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Gofman – Šalagin, Šišlo, 10 055 divákov vypredané
Slovan: Brust – A. Meszároš, F. Novák, Plastino, Švarný, Marek Ďaloga, Bačik, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Jeglič, Chipchura, A. Šťastný – Valský, T. Kopecký, Musatov – Vopelka, Lušňák, Michal Hlinka
Riga: Sedláček – Mullen, Pujacs, Freibergs, Jerofejevs, Cibulskis, K. Redlihs – M. Redlihs, Sčastlivyj, Skvorcovs – Indrašis, Sestito, Meija – Kulda, Bičevskis, Darziňš – Lipsbergs, Pavlovs, Saulietis
m-20161117_195449-tlac

O zápase po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana):  „Vedeli sme, že Dinamo sa v posledných zápasoch herne dvihlo, takže sme nečakali nič ľahké. Bohužiaľ nám stačil výkon len desať minút, keď sme hrali excelentne, donútili sme súpera k chybám a faulom, ale nerozhodli sme ten zápas. Tam malo byť 3:0. Takou laxnosťou a nekoncentrovanosťou sme sa pripravili o vedenie. Potom bola hra vyrovnaná, my sme nehrali to, čo sme chceli v útočnej fáze. Chceli sme súpera prekvapiť a to sa nám nedarilo. Nájazdy…, márne by som hľadal hráča, ktorý by v nich bol suverénny, ani Žiga to nepremenil, takže je ťažko vyberať.“
Normunds Sejejs (tréner Dinama Riga): „Bol to veľmi zaujímavý zápas. Rozhodujúce bolo to, že sme v oslabeniach nedovolili domácim skórovať.“