Írsko-americký mafián Cummiskey sa vyučil za mäsiara, čo náležite využil pri páchaní hrozných vrážd.

2751

Edward „Eddie The Butcher“ Cummiskey, zavraždený 20.augusta 1976, bol newyorský írsko-americký mafián, ktorý slúžil Jamesovi Coonanovi, vodcovi írskeho gangu Westies. Dlhoročný gangster z westsideskeho geta v manhattanskej štvrti známej ako Hells Kitchen, slúžil najprv pod Mickey Spillane-om, a po prepustení z väzenia mladého ambiciózneho James „Jimmy“ C Coonana, sa pridal na stranu mladých gangstrov ktorí spolupracovali s talianskymi mafiánmi.

Cummiskey sa vyučil mäsiarstvu, čo náležite využil pri páchaní hrozných vrážd. Svoje obete likvidoval po kúskoch na nábreží New Yorku, najmä v rieke Hudson. Keď začali stavať vo Westside „The Jacob K. Javits Convention Center“, množstvo peňazí ktoré boli na nové kongresové centrum určené, sa stalo veľkým lákadlom pre podsvetie. Taliani sa chceli tiež podieľať, a boli zúfalí, lebo Mickey Spillane im odmietol dovoliť nejakú angažovanosť vo svojom regióne.

Takto sa potom začala írsko-talianska vojna gangov.

V roku 1970 írska mafia videla najväčšiu hrozbu z talianskej strany v rodine Genovese. Frustrovaní Taliani bez rozpakov dali zabiť niekoľkých Spillaneových blízkych írskych gangstrov (Tom Devaney , Edward „the Butcher“ Cummiskey a Tom „the Greek“ Kapatos).
Anthony „Fat Tony“ Salerno
Šéf rodiny Anthony „Fat Tony“ Salerno si na to najal samostatne pracujúceho írskeho gangstra z Queensu, Josepha „Mad Dog“ Sullivana. Hoci mal údajne na dobré vzťahy s oboma Spillaneom aj Coonanom bol zastrelený pri pití v bare Sunbrite, 20. augusta 1976. Jeho smrť bola jednou z mnohých, ktoré nariadil šéf talianskej mafiánskej rodiny Anthony „Fat Tony“ Salerno k odstráneniu vysoko postavených starých členov Spillaneovej organizácie, ktorá nedovolila „podnikať“ Talianom v oblasti Hells Kitchen v Manhattane.
Štefan Rencz