Japonská reštaurácia poteší introvertov a sociofobiky. Jedlo tam dostanú bez kontaktu s obsluhou

1309

Radi si doprajete jedlo v reštauráciách, ale ako introvertom vám vadí kontakt s cudzími ľuďmi? Japonský reťazec Ichiran Ramen je potom niečo presne pre vás!

Za vznikom Ichiran Ramen stojí Manabu Yošitomi. Koncept reštaurácie ho napadol na strednej, keď si s kamarátkami dával ramen. Všimol si, ako si počas jedenia úzkostlivo schovávajú ústa. Na otázku, prečo to robia, mu ženy vysvetlili, že im prekáža, keď ich niekto sleduje pri jedle. Z toho dôvodu ani nenavštevovali verejne stravovacie zariadenia. Kvôli pohľadom ostatných si jedlo nikdy nemohli naplno vychutnať a cítili sa trápne. Yošitomi sa neskôr rozhodol, že pomôže nielen im, ale aj všetkým podobným stravníkom.

V jeho reštauráciách vás ako prvý uvíta automat. Vyberiete si v ňom, aký typ ramenu chcete, a rezervujete si miesto u niektorého z boxov oddelených drevenými prepážkami. Po zaplatení stanovenej čiastky dostanete lístok, s ktorým sa idete usadiť. V boxe si prostredníctvom kartičky ešte zvolíte ďalšie ingrediencie.

S dokončenou objednávkou potom stlačíte tlačidlo a kartičku dáte obsluhe, ktorá sa objaví u rolety na vašej strane. Z tej ale uvidíte len ruky. Za chvíľu sa k vám z toho istého miesta dostanú hotové jedlá.

Ichiran Ramen nájdete okrem Japonska či Číny napríklad aj v USA. Páčila by sa vám podobná reštaurácie aj u nás?