Krejčíř mal v pláne únos a vraždu miliardára Motsepeho, tvrdí svedok

1029

    Podľa neho to vyplýva zo svedectiev, ktoré v utorok predložili žalobcovia ako nový dôkaz. Krejčíř s ďalšími štyrmi ľuďmi čelia obžalobe z vraždy podnikateľa libanonského pôvodu Sama Issy.

    Novým dôkazom je svedectvo Luckyho Mokwenyho, ktorý tvrdí, že Krejčíř požiadal v jeho prítomnosti kolegu, aby mu zariadil obchodnú schôdzku s miliardárom Motsepem. „Zámer bol zblížiť sa s ním, aby sme ho potom mohli uniesť, prinútiť zaplatiť výkupné a potom ho zabiť,“ tvrdí Mokwena.

    Mokwena tiež uviedol, že ho Krejčíř požiadal, aby sa vlámal do domu podnikateľa Issy v Bedfordview, vykradol ho a zabil. Mokwena vykonal len lúpež, z domu ukradol okrem iného peniaze a dve kilá kokaínu, ale vraždu odmietol. Za niekoľko dní bol Issa zabitý.

    Issa, prezývaný Black Sam (Čierny Sam) alebo Cripple Sam (mrzák Sam), bol považovaný za Krejčířovho pobočníka. Prokurátor Lawrence Gcaba podľa The Star tvrdí, že Krejčíř mu dlhoval peniaze a radšej ho dal zavraždiť, než aby mu ich musel vracať. Čech akúkoľvek vinu odmieta. Podľa juhoafrických médií Issa obchodoval s drogami, aj s Krejčířom.