Kuriózna otrava sedemčlennej rodiny v Čechách! Babička okorenila kačicu marihuanou!

1349

Nie zrovna veselé boli Vianoce v jednej rodiny v Čechách. Na Vianoce totiž miesto kľudného popoludnia skončili v nemocnici kvôli otrave jedlom. Rozbor teraz ukázal, že v jedle mali drogy! Babička si údajne pomýlila majoránku s marjánkou.

Bizarnú otravu teraz rieši aj polícia. Sedemčlenná rodina sa totiž na Vianoce otrávila marihuanou. Podľa serveru Polar.cz sa mali 25. 12. naobedovať pečenou kačicou, babička na ňu ale nasypala zlé korenie …

Marihuanu mal údajne dedo kvôli zdravotným problémom – ako jediný tiež neskončil v nemocnici, bol na jej účinky pravdepodobne zvyknutý. Pritom zvyšok rodiny trpel nielen nevoľnosťou a zvracaním, ale aj halucináciami. Lekári sa pôvodne domnievali, že by mohlo ísť o otravu oxidom uhoľnatým a neskôr padla aj verzia botulotoxínu.

Vzorky jedla, ktoré odobrali, ale nakoniec potvrdili niečo iné. „K objasneniu okolností udalosti sme zahájili úkony trestného konania pre prečin nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi,“ uviedla policajná hovorkyňa Gabriela Holčáková.