Majiteľa zhorenej chaty v lyžiarskom stredisku našli obeseného v drevárni

1409

V nedeľu ráno hasiči vyrážali k požiaru do rekreačnej oblasti Kokava Háj, kde horela chata. Hasiči bojovali s obrími plameňmi, ktoré siahali až do desaťmetrovej výšky, keď im chatári povedali, že vo vnútri je možná človek! Zoltána F. († 54) hľadali niekoľko hodín, nakoniec ho však našli obeseného v drevárni.

V nedeľu dopoludnia vypukol obrí požiar na chate v obľúbenom turistickom stredisku Kokava Háj. Na miesto boli preto okamžite povolaní hasiči. „Keď sme prišli, požiar už bol v treťom štádiu horenia. Obrovské plamene zhltli celú drevenú časť chaty a dokonca ohoreli aj konáre stromov v okolí,“ uviedol veliteľ zásahu Dalibor Kohút.

Dobrovoľný hasič sa nudil. Vo svojom okolí zapoľoval domy

Hasiči bojovali s ohňom celú pol hodinu, keď prišla šokujúca správa. Vo vnútri sa mal podľa miestnych zdržovať Zoltán F. „Ešte sme ho tu videli v sobotu večer a hovoril nám, že chce ísť domov, ale že mu nenaštartoval auto, pretože v tých mrazoch stálo celý týždeň. A tak zrejme zostal nocovať na chate,“ uviedli chatári.

Hasiči okamžite zahájili pátranie. Nájsť Zoltána F. sa im však podarilo až po siedmich hodinách, kedy sa pozreli do drevárne. Tam sa im naskytol hrozný pohľad. „Našli sme tam Zoltána obeseného. Nevieme, či podpálil najskôr chatu a potom sa išiel obesiť. Príčiny vzniku požiaru sú v štádiu vyšetrovania,“ dodali hasiči.

40 mŕtvych pri požiari v tuneli pod Mont-Blankom

„Keď sa napil, často hovoril, že si niečo urobí, že sa aj zabije,“ povedali slovenskému portálu Pluska.sk susedia Zoltána. Pred týždňom na chate zasahovala polícia. Chatári policajtom nahlásili divokú hádku. Podľa polície mal Zoltán po svojej priateľke, ktorá v čase tragédie bola v Bratislave, dokonca hádzať fľašku.