Mark Cavendish: Peter Sagan je skrátka stroj!

314

Od roku 2010 poráža konkurenciu v špurtoch, teraz však vytiahol ďalšiu zbraň – na posledné 4 km pretekov Gent – Wevelgem nasadil tempo a jednoducho všetkým odišiel. 
Tento spôsob zaskočil aj Saganovho veľkého rivala a ďalšieho skvelého špurtéra Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step): „Darmo v tíme rozmýšľame, ako ho poraziť, Peter Sagan je skrátka stroj. Neuveriteľné!“

To mal pritom Sagan v nohách vyše 40?km v úniku 11-člennej skupiny, v ktorej sa neskrýval a nevozil iba na kolese svojho tímového kolegu Macieja Bodnara, ale poctivo odtiahol na jej čele svoju porciu kilometrov. A 4?km pred cieľom, keď zachytil pokus o únik Vandenbergha, počul z rádia pokyn manažéra Cannondalu Stefana Zanettu: „Toto je tvoj moment, choď!“

„Nikto na špici neťahal, tak som nastúpil,“ opísal Sagan. „Vyšlo to, lebo som mal dosť síl a skupina za mnou nespolupracovala,“ vysvetlil.

Hoci slovenský pretekár nerád prehráva, neberie dve druhé miesta v predchádzajúcich klasikách ako sklamanie. „Nemôžem vyhrať všetko, súperi si ma strážia a určite mi to nebudú uľahčovať. Skončiť druhý znamená, že jazdím s favoritmi, sklamaním by bolo skončiť medzi poslednými, alebo odstúpiť,“ dodal Sagan.