Najvyšší súd v Brne dostal dovolanie Kevina Dahlgrena, ktorý si vo Valdiciach odpykáva doživotné väzenie za vyvraždenie štvorčlennej rodiny Harokových v brnenských Ivanoviciach.

„Môj klient chce byť umiestnený do zabezpečovacej detencie. Okrem toho žiadame aj o zníženie doživotného trestu,“ povedal Američanov obhajca Richard Spisek.

Obvinený z ivanovickej vraždy predstúpi pred súd vo Virgínii

S Dahlgren je v písomnom kontakte. Uväznenie v najtvrdšej českej väznici vraj Američan neznáša moc dobre. Už skôr prepadal depresiám a väzenská služba ho tlmila liekmi.

Hovorca Najvyššieho súdu Petr Tomíček povedal, že v stredu bol spis podľa bežného rozpisu služieb pridelený senátu, ktorý sa bude dovolaním zaoberať.

Dahlgrenovi vadí väzba, jeho obhajcovia proti nej podali odvolanie

„Priemerná lehota na vybavenie dovolania pri trestných veciach je u nás štyridsať dní,“ povedal Tomíček. Dahlgrenov advokát však nepredpokladá, že by Najvyšší súd v Dahlgrenovej kauze rozhodol skôr. „Počítam skôr s dobou okolo šesť mesiacov,“ povedal obhajca Spisek.

Štvornásobný vrah dostal doživotný trest

Krajský súd v Brne poslal Dahlgrena na doživotie do väzenia v júli minulého roka. Uznal ho vinným za štvornásobnú vraždu v brnenských Ivanoviciach. Rozsudok potom potvrdil olomoucký Vrchný súd.