Miliardár, ktorý zaškrtil svoju manželku zmizol a už tri roky ho nikto nevidel

1505

Peter Chadwick (54), realitný magnát zo San Diega, v roku 2012 zaškrtil svoju manželku. Keď bol po dvoch mesiacoch z väzby prepustený na kauciu, utiekol a už ho nikto nikdy nevidel. Do dnešného dňa sa jedná o jedno z najzáhadnejších zmiznutí v histórii USA.

Realitnému magnátovi Petrovi Chadwickovi v živote nič nechýbalo. Mal so svojou manželkou a dvoma synmi nádherný dom za niekoľko miliónov dolárov, ktorý ležal v jednej z najdrahších častí západného pobrežia, neďaleko San Diega. Rodina na prvý pohľad pôsobila pokojným dojmom, s manželkou Quee Choo († 46) spolu boli krásnych 21 rokov. Petrovi sa darilo, bol jedným z najbohatších realitných magnátov v celých Spojených štátoch amerických.

Život rodiny Chadwickových sa zmenil 12. októbra 2012, keď pre synov do školy nikto neprišiel. Polícia tak na popud vedenia vyrazila do domu na pobreží, kde ale nikoho nenašla. V spálni ale bolo zrejmé, že tu prebehol nejaký súboj, na podlahe ležali uteráky od krvi a všade bol popadané nábytok.

Zavraždil manželku počas medových týždňoch! V karibskom raji potopil jachtu aby získal dedičstvo

Neskôr toho dňa zavolal Peter Chadwick na políciu s tým, že je blízko hraníc s Mexikom. Tvrdil, že sa neznámy muž vlámal do ich domu a jeho uniesol. Výhovorka však nikoho nepresvedčila. Chadwick bol totiž plný škrabancov a jeho výpovede sa neustále líšili. O týždeň neskôr bolo nájdené telo Quee Choo. Pitva preukázala, že bola uškrtenie.

Po krátkom vyšetrovaní, ktoré úspešne sabotovali tí najlepší právnici na svete, mohol po dvoch mesiacoch ísť z väzobnej väznici Chadwick na slobodu. Zložil kauciu vo výške asi milióndvestotisíc eur.

Miliardár, ktorý musel odovzdať všetky svoje cestovné doklady, nakoniec kúpil dom v Santa Barbare. O dva roky neskôr sa po ňom ale zľahla zem.

Nebola to mafiánska poprava, strelcom bol manžel

Polícia zistila, že študoval podľa rôznych príručiek, ako prežiť vo svete tak, aby nemusel používať žiadne databázy či siete, podľa ktorých by ho mohol niekto nájsť. Čítal knihy, ktoré sa špecializovali na zmenu identity a na to, ako začať svoj život od začiatku. Peter si dokonca zistil, ako postupne vyčerpať zo svojich účtov všetky peniaze.

„Má také finančné prostriedky, že môže byť kdekoľvek na svete,“ uviedla polícia po tom, čo v roku 2015 zmizol nevedno kam. Sudca na neho preto vydal medzinárodný zatykač s odmenou 5 miliónov dolárov.

Žena sa na dovolenke zabuchla v skrini, našli ju mŕtvu po týždni

Neskôr bolo tiež zistené, že sa jednému zo synov zveril so svojím plánom prejsť pešo kanadskú alebo mexickú hranicu a tam získať na čierno nejakú prácu. Jedna z jeho kníh v spálni niesla názov: Ako žiť na úteku.

Chadwick tak dodnes zostáva jedným z najhľadanejších mužov USA, jeho prípad ale tiež patrí k najzáhadnejším zmiznutiam sveta.