Slovan  porazil favorita Salavat Julajev Ufa. Na zápas prišlo pomenej divákov, 6770 ale tí čo prišli odchádzali spokojní bol to totiž najlepší zápas sezóny. K dobrému výkonu mužstva pomohli aj prví navrátilci z maródky.
bez-nazvu-13
Pekný rýchli hokej od začiatku. V už prvej min. mali hostia čistú šancu, keď zachraňoval domácich Barry Brust. V tretej min. si Slovan vypýtal faul, ale celé dve minúty nevystrelil ani raz na súperovu bránu. Slovan bol nebezpečnejší v plnom počte. V 9 min. pri nebezpečnej strele Barry posúva bránku a sú z toho dve minúty hostia získavajú svoju prvú presilovku. Po uplynutí  minúty prichádza ďalšie vylúčenie na strane Slovana. Hostia túto šancu nevyužili a to ich môže mrzieť. Po jej uplynutí sa zaskvel prvý útok domácich. Bývalí kráľ strelcov v NHL Jonathan Cheechoo dáva prvý gól z prihrávky Jeffa Taffe 1:0. Presilovku 5:3 v16 a 17 min získali pre zmenu domáci, keď švédsky brankár hostí napodobnil kanadského brankára domácich a pre faul dostal dve min. Nanešťastie ju rovnako ako Salavat Julajev Ufa nevyužili. Po jej uplynutí nastrelil tyčku Barryho bránky Fín Hartikainen.
Strely na bránku 13:6
bez-nazvu-15
Druhá tretina pokračuje v rýchlom tempe. Hra je viacmenej vyrovnaná. Slovan hral už od prvej minúty presilovku, ktorú nevyužili. Slovan je nebezpečnejší pri hre 5:5 čo potvrdili v 27 min druhý útok Slovana, gólom Kyle Chipchura z prihrávky Žiga Jegliča 2:0.
V 29 min roztržka pred Barryho bránkou a jeho faul. Barry Brust je už druhý krát vylúčený, on ten adrenalín asi potrebuje k dobrému výkonu. Po jej uplynutí a ešte jedno vylúčenie hráča domácich, ktoré si odpykáva Václav Nedorost. V 35 min. sa zaskvel štvrtý útok, Musatov vystrelil z ľavého kruhu, Svedberg puk vyrazil a zneškodnil aj  dorážku Samuela Petráša.
Strely na bránku 22:15
bez-nazvu-2
Tretia tretina už od začiatku boli hostia nebezpečnejší. V 43 min Barry chytil 4 strely smerujúce na bránku, ale tešili sa domáci zo skvelej akcie prvého útoku, opäť dvojica Jeffa Taffe a Jonathan Cheechoo, ktorý dáva svoj druhý gól z prihrávky Jeffa. Stav 3:0. Presne minútu na to zaúradovala hviezdna dvojica hostí, s prihrávky Švéda Linusa Omarka dáva kontaktný gól Fín Teemu Hartikainen na 3:1. ale záverečnú bodku dáva skvele hrajúci štvrtý útok Slovana – Petráš, Halama, Musatov, na 4:1 poisťujú víťazstvo Igor Musatov.
bez-nazvu-11
Slovan si víťazstvo skvelou hrou zaslúžil. Za hviezdy zápasu vyhlásili dve 18, nie medzi diváčkami, ale na dresoch súperov. V Slovane Jonathan Cheechoo a v Ufe Fín Sami Lepistö
Dnes večer o 19 hod. hostí Slovan ďalšieho favorita, Traktor Čeljabinsk

bez-nazvu-10
Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 14. Cheechoo (Taffe, Sersen), 27. Chipchura (Jeglič, Švarný), 46. Cheechoo (Taffe, Plastino), 56. Musatov (Halama) – 47. Hartikainen (Omark). Rozhodovali: Bukin, Ravodin – Lazarev, Otmachov, vylúčení: 5:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 6770 divákov
bez-nazvu-1
Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Hlinka – Chipchura, Jeglič, Nedorost – Šťastný, Lušňák, Skalický – Petráš, Halama, Musatov
bez-nazvu-7
Salavat Julajev Ufa: Svedberg – Lepistö, Loginov, Kuľaš, Gončarov, Vorobjev, Kornejev, Garejev, Arzamascev – Hartikainen, Grigorenko, Omark – Lazarev, Bodrov, Lisin – Malcev, Makarov, Nesterov – Paršin, Korotkov, Majorov