O víťazstve Slovana rozhodli až nájazdy, gól v hre strelil opäť Šatan

756

Domáci hokejisti si neustrážili najtesnejšie vedenie, keď inkasovali v 57. min. Hrajúca hokejová legenda Miroslav Šatan sa v posledných troch zápasoch presadil. Dvakrát v Nižnekamsku, raz v Ufe a doma so Sibirom.
V tabuľke Západnej konferencie majú Bratislavčania na 11. mieste 53 bodov, za postupovou ôsmou priečkou, ktorá patrí Lokomotivu Jaroslavľ, zaostávajú o trinásť bodov. Najbližšie sa Slovan predstaví v KHL v stredu 15. decembra o 19.00 h opäť doma proti Amuru Chabarovsk.

Prvá tretina
Hostia v prvej časti hry Slovan prestrieľali a už v 3 minúte hrali presilovku vylúčení bol Štajnoch. V 6 minúte bol pomer striel 0 : 7. Slovan prvý krát strelil na bránu a zápas sa začal vyrovnávať. 10. min. útok Šatan, Radivojevič, Hudáček mal solídnu šancu. Koskinen nadvakrát Radivojevičovu strelu chytil. V 13 minúte prišla prvá presilovka Slovana. Ktorú využil po výbornej prihrávke Hudáčeka Šatan
V 19 minúte si Slovan tlakom vynútil ďalšiu presilovku, ktorú nehral dobre Hostia si vypracovali veľkú šancu aj v oslabení, Kopejkin Janusa neprekonal.
Druhá tretina
Boli v nej po dve presilovky na obidvoch stranách
Slovan prvú v 27 minúte zahral prvým útokom výborne bol celý čas bez prerušenia na ľade, škoda že z toho nebol gól.
V 29 minúte hrali hostia presilovku, Slovan výborne bránil. Šatan ohrozil bránu súpera.
V 32 minúte hostia nevyužili ďalšiu presilovku aj keď ju hrali výborne.
Minútu tridsať pred koncom hral Slovan druhú presilovku a je veľmi nebezpečný. Skvelý zápas hrá Miro Šatan. Koskinen v bránke hostí chytil aj Vondrkovu strelu. Slovan podľa khl.ru vedie aj na strely 19:17.
Tretia tretina
Hostia hrali ako vymenený. . V 46 min. Mojžíš za bránkou stratil veľmi lacno puk a za hákovanie pôjde na trestnú lavicu. Kopejkin však počas pádu filmoval a tak je vylúčenie vzájomné, bola z toho hra 4:4
Od 49 min vyvinuli hostia tlak, hrajú veľmi aktívne a pritvrdili aj v osobných súbojoch. Tlak hostí končil vyrovnaním v 57 minúte.
Predĺženie
Predĺženie sa točilo okolo Janusovej bránky, hosťom vlial gól v poslednej chvíli silu a chuť do boja. Slovan sa v tejto päťminútovke prakticky nedostal k žiadnej poriadnej akcii. Nasledovali samostatné nájazdy.

Ani predĺženie nerozhodlo, nasledujú preto samostatné nájazdy.

“ Bližňák nájazd nepremenil. 0:0
“ Moňa nájazd nepremenil. 0:0
“ Šatan svoj nájazd premenil. 1:0
“ Kopejkin svoj nájazd premenil. 1:1
“ Vondrka svoj nájazd premenil. 2:1
“ Kugryšev nájazd nepremenil. Slovan vyhral 2:1.

Slovan Bratislava – Sibir Novosibirsk 2:1 po samostatných nájazdoch
Góly: 13. Miroslav Šatan (Hudáček, Radivojevič), rozhodujúci nájazd premenil Vondrka – 56. Oleg Gubin (Sannikov)
Zostavy:
SLOVAN: Janus – Sigalet, Škoula, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák, Luža – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – T. Mikúš, A. Šťastný, M. Bakoš – Matoušek
SIBIR: Koskinen – Plechanov, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Moňja, Lehterä, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Karamnov, Romanov, Ignatuškin – Gubin, Šumakov, Nesterov – Sannikov