Slovenský šoubiznis zasiahla smutná správa! V stredu ráno nečakane, iba v 43 rokoch, zomrel obľúbený herec a hudobník Dano Heriban. Privolaní záchranári už mu nedokázali pomôcť.

Daniel Heriban zomrel vo svojom dome v Svätom Juri. Herec mal pred smrťou zdravotné problémy, kvôli ktorým k nemu privolali sanitku. Sťažovať sa mal na bolesti chrbta. Deň pred smrťou mal byť dokonca v nemocnici.

„V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej služby, ktorá ho na mieste resuscitovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol na miesto následne vyslaný lekár,“ uviedol pre TV JOJ hovorca záchranárov Martin Balko. Heriban podľahol zástave srdca.

Herec po sebe zanechal manželku Kamilu, s ktorou sa oženil v roku 2016, a troch synov – Thea, Viktora a Martina.

 Slávni plačú pre kolegu 

Správa o Heribanovom úmrtí zasiahla slovenský šoubiznis ako tragický blesk z čistého neba. „Dánko náš krásny, ďakujem za teba… Nemám slov, moji milí,“ oplakáva napríklad kolegu na sieťach Jana Kirschner (44). „Hrozná správa… Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine,“ smutní zase Katarína Knechtová (42).

Popri celebritách na obľúbeného umelca zaspomínala aj prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová. „Mnohí si ho pamätáme z divadla, iní z televízie, ďalší vďaka hudbe, ktorú tvoril. S Danom Heribanom odišiel obrovský všestranný talent a humor, ktorý do našich životov prinášal kus človečiny. Herec, ktorý sa na nič nehral. Odišiel príliš skoro, a o to viac to bolí. Česť jeho pamiatke,“ zverejnila emotívne vyjadrenie.

 Bohatá  kariéra 

Dano Heriban sa narodil 25. marca 1980 v Trnave. Po absolvovaní Divadelnej fakulty VŠMU získal angažmán v Slovenskom komornom divadle Martin, od roku 2014 bol členom činohry Slovenského národného divadla. V posledných rokoch ho verejnosť mohla poznať napríklad ako Ďura Brmbalíka z komediálneho seriálu Horná Dolná.
Popri hraní bol aj skladateľom filmovej, divadelnej a detskej hudby. Podieľal sa napríklad na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave, k filmu Cherry Boy a ďalším. Okrem iného je trojnásobným držiteľom divadelnej ceny Desky. Za prácu pre televíziu mu bol udelený titul OTO.