Opäť bol v Bratislave hokej na aký sa oplatí chodiť. Diváka podržal od prvej do poslednej sekundyv napätí. Už v štyridsiatej sekunde Jeglič s Nedorostom ohrozili brankára hostí. V 6 min Daloga strelou od modrej ale brankára neprekvapil. Nedáš dostaneš Švárneho, ktorý sa už pred zápasom necítil vo svojej koži, vyučil hráč súpera o poľahky prekonal Berryho Brusta 0:1. Bol to nádherný gól aj keď v bránka domácich. Následne si vyprosil faul  Vopelka. Presilovku domáci ešte nevyužili.

bez-nazvu-5

V 14 min Lada Togliatti predviedol, že tlačiť sa do súperovej bránky sa oplatí, využívajú ukážkový tlak pred bránkou Slovana a zvyšujú na 0:2. Na štadióne nebolo veľa tých čo verili v obrat aj keď počet striel na bránku bol 14 : 8 v prospech domácich.

bez-nazvu-8
0:2

Druhá tretina priniesla herný obrat. Hneď v prvej min si domáci vypýtali presilovku, tento krát už bol Slovan úspešný.

1-2
1:2

Plastino po nahrávke Nedorosta ju využíva už v tretej sekunde a upravuje na 1:2. Tlak domácich pokračuje a prináša ďalšiu výhodu pre Slovan dvojnásobne vylúčenie, ktoré využil opäť Plastino po nahrávke Jegliča a Dalogu na vyrovnanie 2:2

2-2
2:2

Bol to z tých gólov, ktoré prinášajú fanúšikom dvojitú radosť, prvú pri vstrelení gólu a druhú keď ho rozhodca uzná po konzultácii s videorozhodcom. Počet striel na bránku bo dvoch tretinách bol 29 : 16 v prospech domácich.

bez-nazvu-17
Strelec dvoch gólov Nick Plastino

Do tretej tretiny vstúpil Slovan aktívnejšie, a aktivitu korunoval vedúcim gólom v 47. minúte. V ďalšej presilovke už v jej šestnástej sekunde Taffeho gólovú prihrávku pred bránku umiestnil do siete Chipchura. O tesný náskok mohla Slovan v 52 min. obrať ináč vynikajúco chytajúci Brust svojím výletom za bránkou pri vlastnom oslabení. Zbytočne dlho čakal s rozohrávkou, po forčekingu súpera puk odpálil len na hokejku Belousova.

bez-nazvu-6

Brust ale predviedol to prečo je miláčik obecenstva, na opravu svojej chyby predviedol vynikajúci zákrok a zabránil istému gólu. Barry sa hodil rybičkou do bránkoviska a puk stihol poslať na ochrannú sieť! V závere ešte odišiel Skalický na trestnú lavicu za faul kolenom, no Lade sa už v šestici proti štyrom vyrovnať nepodarilo. Pomer striel medzi žrde 34:24

bez-nazvu-26

Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Kristaps Sotnieks a Nick Plastino.
Zverenci Miloša Říhu sa pred reprezentačnou prestávkou vydajú na trojzápasový trip.
Najskôr majú na programe dvoch elitných súperov zo Západnej konferencie – budúci utorok o 18.30 nastúpia proti SKA Petrohrad, vo štvrtok na ľade CSKA Moskva. Vonkajšiu sériu zakončia v sobotu 29. októbra o 16.00 v Čerepovci. Najbližšie stretnutie doma bude až 15.11., keď budeme hostiť ďalšieho ašpiranta na Play-off Jokerit Helsinki.

bez-nazvu-25

Belasí však majú oklieštený káder, v ktorom mu pre zranenia chýba viacero hráčov. K piatim maródom sa tento týždeň pridal útočník Marek Viedenský a včera zápase nedohrali obrancovia Ivan Švarný a Tomáš Kundrátek. „Tomáš mal problémy s rukou a Ivan Švarný mal od rána zablokovaný celý chrbát, tak po prvej tretine prišiel s tým, že to nejde a odstúpil,“ konštatoval kouč „belasých“.

HC Slovan Bratislava – Lada Togliatti 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Plastino (Nedorost), 29. Plastino (Jeglič, Ďaloga), 47. Chipchura (Taffe, Cheechoo) – 8. Rybin (Zernov, Achmetov), 15. V. Strelcov (A. Strelcov, Bočarov). Rozhodovali: Beľajev, Sidorenko – Sivov, Šeljanin, vylúčení: 5:6 na 2 min. navyše Starosta 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 9729 divákov

HC Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Starosta, Meszároš, Ďaloga, Švarný, Plastino, Rosandič – Jeglič, Taffe, Nedorost – Cheechoo, Chipchura, Hlinka – Petráš, Zigo, Valský – Skalický, Lušňák, Vopelka

Lada Togliatti: Ježov – Sotnieks, Korjagin, Bolšakov, Malenkich, Kostromitin, Aronson, Gurkin – Šenfeld, Komarov, Belousov – Bumagin, Ivanov, Filatov – Achmetov, Zernov, Rybin – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov

O zápase po zápase

Miloš Říha, tréner Slovana: „Atmosféra je neskutočná, a preto sa nám doma hrá ťažko. Súperi sa však dokážu vyhecovať. Mnoho protivníkov hrá na iných štadiónoch odlišne ako u nás. Zasa sme zaspali začiatok a dostali blbé góly. Museli sme trochu zasiahnuť do zostavy a podarilo sa nám to otočiť. Som rád, že sme to dokázali. Stále však nie som s množstvom vecí spokojný.“

bez-nazvu-12

Artis Abols, tréner Lady: „Čo mám povedať k zápasu? Začnem tým, že Slovensko miluje hokej, atmosféra v Bratislave je vždy skvelá, ale prehrať tu je nepríjemné. V našej hre boli svetlé momenty, no Slovan bol určite lepší. Mali sme veľa vylúčených hráčov. Na konci sme výhodu presiloviek dostali aj my, ale vôbec nám nevyšli. Chýbali nám hráči, ktorí by to v rozhodujúcich momentoch vzali na seba.“

Václav Nedorost, útočník Slovana: „Hrozný začiatok. Možno sme nezačali zle po hernej stránke, ale urobili sme veľkú hrúbku a dostali gól. Trošku nás to zrazilo dole. Celkovo bola prvá tretina z našej strany hrozná. Od druhej nastúpil na ľad iný tím, vynútili sme si presilovky a konečne nám to padlo. V kabíne dusno nebolo, ale museli sme si vydiskutovať niekoľko vecí. Mysleli sme si, že Lade dáme dva góly a bude po zápase, ale v tejto lige nehrá zlý súper. Tri body boli pre nás veľmi dôležité, som rád, že sme ich vybojovali.“