Českým policajtom asi nebolo do smiechu, keď im nemecky hovoriace cudzinec zobral nadránom auto spred nosa a ušiel s ním.

Lenže bol opitý, havaroval a a auto zdemoloval. Teraz vytriezvieva v policajnej cele.

Incident sa stal o pol štvrtej ráno. Policajti hľadali trojicu mužov, ktorí údajne v brnenskej Pionierskej ulici páchali výtržníctva. Objavili ich v neďalekej Štefánikovej ulici a dvoch z nich sa im podarilo zaistiť.
„Ten tretí ale využil situáciu a zmocnil sa policajného auta. Mal nehorázne šťastie. Na poslednú chvíľu sa mu totiž podarilo obísť ďalšie policajné auto s hliadkou, ktorá prichádzala kolegov istiť“ uviedol policajný hovorca Pavel Šváb.
Dvadsaťdeväťročný muž bol pod vplyvom alkoholu a v neďalekej Kuřimi na kruhovom objazde havaroval. V plnej rýchlosti totiž križovatku „prešiel“ rovno.

Policajti musia počkať, až cudzinec vytriezvie

Nemecky hovoriacemu cudzinci sa pri nehode nič vážne nestalo. Keď ho muži zákona dostihli, putoval na drobné ošetrenie a potom hneď do policajnej cely.
„Podľa orientačné skúšky mal v krvi dve promile alkoholu. Musíme počkať, až vytriezvie,“ poznamenal hovorca.
„Situáciu riešime ako trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a neoprávnené užívanie cudzej veci. Veľmi pravdepodobne k tomu pribudne poškodenie cudzej veci, škoda na aute ide totiž nad desaťtisíc EUR. Zrejme sa bude jednať aj o všeobecné ohrozenie, „ zhrnul Šváb.