Otec zabil dcéru († 12), pretože mala sex s bratom

3046

Pestúnsku rodinu z pekla dostala iba dvanásťročná Austrálčanka Tiahleigh Palmerová. Jej nový otec ju brutálne zavraždil po tom, čo sa dozvedel, že dievča malo sex s jeho biologickým synom, teda so svojím nevlastným bratom. Hlava rodiny Rick Thornburn sa rozhodol dievča zabiť, keď vyšlo najavo, že je s bratom tehotná.

Za otrasný čin, ktorý sa odohral už v roku 2015, dostal Rick doživotie. Spravodlivosť ho dostihla po tom, čo vyšetrovatelia našli správu jeho osemnásťročného syna Trenta svojej sesternici. Cez Facebook sa jej zveroval, že s dievčaťom opakovane spal a obáva sa, že s ním čaká dieťa. Svoje obavy oznámil i rodičom.

Problému sa zrejme rýchlo ujal otec a potom, čo s malou Tiahleigh zostal doma osamote, ju zabil a telo odviezol ďaleko od domova. „Na nič sa nepýtajte. O všetko je postarané,“ povedal neskôr rodine. Tá s ním neskôr pri vyšetrovaní spolupracovala, za čo si jej členovia vyslúžili ďalšie tresty. Syn Trent napríklad dostal za incest a krivú výpoveď štyri roky. Jeho milostná aféra so sestričkou trvala sotva pár mesiacov.

Celý prípad teraz rieši austrálska verejnosť. Pobúrenie ľudia volajú po prísnejšej kontrole pestúnskych rodín a ďalšie zmeny v systéme ochrany detí.