Skialpinista Paľo († 30) sa s kamarátom snažil vystúpiť na jeden z najvyšších štítov Vysokých Tatier, aby si mohli užiť poriadny lyžiarsky zjazd. To sa im už ale nesplnilo, jeden z nich sa totiž nešťastne pošmykol, našli ho až skoro o pol kilometra ďalej.

Dvojica mladíkov stúpala na jeden zo štítov Zadného Gerlachu, ktorého vrchol leží v nadmorskej výške 2 630 metrov. Šťastie im ale neprialo, na zľadovatenom teréne došlo k tragédii. Informovala o tom Horská služba SR.

 Pavol pošmykla  noha 

Cieľom lyžiarov bolo po výstupe zísť do údolia Kačacia dolina na severnej strane slovenských veľhôr. Jeden z nich, Paľo, sa ale bohužiaľ po tom, čo sa mu pošmykla noha, zrútil sa po zmrznutej stene 400 metrov pod miesto, kde sa s kamarátom nachádzali. Druhý mladík okamžite požiadal horskú službu o pomoc. „Po desiatej hodine nám bol ohlásený pád skialpinistov z lávky zo Zadného Gerlachu. Hneď sme požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov a spoločne sme odleteli do doliny,“ povedal záchranár Jozef Brejčák.

Vysoké Tatry si vyžiadali ďalšiu obeť. Padajúci kus skaly zabil českého horolezca

 Ľad všade  okolo 

Mladíkovi, ktorý sa podľa informácií slovenských webu príležitostne živil ako horský nosič, však už bohužiaľ nebolo pomoci. Lekárovi nezostávalo než konštatovať smrť. „Telo sme previezli do Starého Smokovca, kde sme ho odovzdali polícii a nemocnici,“ dodal záchranár.

Aké boli podmienky v mieste, opísala webe hovorkyňa leteckej záchranky. „Keď sme prelietavalo nad miestom pádu, na zľadovatenom svahu neboli vidieť žiadne stopy po lyžiach alebo pádu, tak bol terén zmrznutý a tvrdý,“ povedala hovorkyňa Zuzana Hopjaková.