Policajtka sfalšovala výpoveď znásilnenej ženy

TV Markíza o tom informovala vo večerných Televíznych novinách. Žena v reportáži tvrdí, že ju znásilnil bývalý priateľ. Strašnú skúsenosť si nenechala pre seba

1304

Ako informuje TV Markíza, páchateľa však polícia nechala na slobode a navyše vyšetrovateľka sfalšovala výpoveď znásilnenej ženy. Žena výpoveď podpísala. „Nevedomky som si to neprečítala a tak som to podpísala,“ povedala. No až neskôr sa ukázalo, že vo výpovedi sa vlastne priznala, že nešlo o znásilnenie, ale o dobrovoľný sex. Žena však naďalej tvrdí, že išlo o znásilnenie.

 Násilníkovi pomohla

Aj samotní policajti priznávajú, že vyšetrovateľka zrejme násilníkovi pomohla. „Nadriadený pri vykonaní kontroly zistil, že v spise mohla byť sfalšovaná zápisnica, na základe ktorej bolo trestné stíhanie zastavené,“ povedal trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička. Prečo policajtka výpoveď sfalšovala, sa televízia nedozvedela, na otázky totiž neodpovedala. Svoj čin však musela vysvetľovať inšpekcii ministerstva vnútra, ktorá ju nakoniec obvinila zo zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti.

 Ostane bez trestu

Policajtka však zrejme ostane úplne bez trestu. Na jej stranu sa totiž postavil prokurátor, informuje v reportáži. „Prokurátor zrušil obvinenie, lebo bolo neopodstatnené a nezákonné,“ povedal pre televíziu hovorca krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý. Nielenže policajtku prokurátor neobžaloval a teda sa za svoj čin pred súd nepostaví, ale nepotrestal ju ani jej nadriadený. „Keďže od spáchania skutku prešlo viac ako rok tak je to už premlčané a tak nie je možné voči vyšetrovateľke v súčasnosti prijať žiadne disciplinárne opatrenie.“ uviedol Kudlička.