Prosím, nechajte ho žiť. Otec pred popravou odsúdeného syna prosí, aby bol ušetrený.

Nechal zabiť svoju matku († 51) a brata († 19)

728
Otec a syn Whitakerovci

Nechal zabiť svoju matku († 51) a brata († 19). Len kvôli peniazom. Thomas Bart Whitaker (38) dúfal, že po vyvraždení rodiny získa poistku v hodnote  milión dolárov. Lenže sa prišlo na to, že práve on stojí za zosnováním vražedného plánu. Štát Texas ho teraz plánuje 22. februára za jeho obludné činy popraviť.

K vraždám došlo už v roku 2003. Whitaker si najal dvoch strelcov, aby zabili jeho matku Tricia († 51), brata Keitha († 19) a otca Kenta (69). Strelci potom mali zraniť aj jeho, aby všetko vyzeralo ako prepadnutia. Lenže otec, ktorého srdce minula vypálená guľka len o kúsok, prežil a polícii zinscenovaný útok prezradil.

Whitaker bol odsúdený na trest smrti. Poprava má byť vykonaná smrtiacou injekciou. Za usvedčeného vraha sa však prekvapivo postavil niekto, koho sa pokúsil zabiť, a on napriek tomu teraz bojuje za jeho záchranu. Ide o otca Kenta, ktorý apeluje na úrady, aby jeho syna nepopravili. Aj napriek všetkej tej hrôzy v sebe Kent nedrží k synovi nenávisť.

„Nežiadam, aby mu bolo odpustené alebo aby bol prepustený. Chcem len, aby ste ho nechali žiť,“ povedal Kent texaským úradom. Tie majú na prípadné zvrátenie rozsudku iba tri dni. Do kariet zrušenie trestu však hrá to, že má byť Whitaker popravený jedom pentobarbitalom, s ktorého podávaním boli v poslednej dobe problémy