Je priťahovaná mocou …

„Dlhodobo sledujem, že je Lucie Bílá vlastne takou normalizačné speváčkou … Keby bola v minulom režime, tak je takým typicky normalizačným umelcom, pretože raz pomáha Václavovi Klausovi, druhýkrát Zemanovi. Ju priťahuje moc a vždy vlastne hovorí to, čo táto moc, ktorá je pre mňa osobne veľmi jednostranná a zúžená a tiež škodlivá, chce počuť. Vždy sa k tomu prichyľuje, “ zmienila sa na to tvrdo herečka a politička Táňa Fischerová.
Celý rozhovor s Bílou ale nečítala, a tak sa k jej ďalším odpovediam vraj cielene vyjadriť nemôže.

„Čím viac má človek možnosť osloviť mnoho ľudí naraz, tým viac musí byť opatrný na vlastné slová. Pretože si musia uvedomiť, že môžu navádzať ďalších ľudí na zlú cestu,“ spomenula všeobecne Fischerová s domnienkou, že uvedomelý človek nepracuje navonok so strachom a s podvedomými city, lebo to všetko ho potom ohrozuje v jeho vývoji.

„Aj preto má byť hore, na tom prezidentskom mieste, bytosť múdra a uvážlivá, za ktoré nepovažujem ani Václava Klausa, ale ani Miloša Zemana. Je ale mnoho tých, ktorí sa k nim prichýli a potom šíria bezmyšlienkovite veci, ktoré sú podľa môjho názoru pre spoločnosť škodlivé,“ dodala.

Áno, našu krajinu máme chrániť!

„So slovami Lucie Bílé súhlasím. Som s ňou zajedno v tej myšlienke, že máme chrániť svoju krajinu. My sa o ňu môžeme deliť len s ľuďmi, ktorí tu chcú žiť za rovnakých podmienok ako my a chcú sa tu u nás správať slušne a budú mať tú našu krajinu rovnako radi ako my a pracovať pre ňu,“ pokýval súhlasne k myšlienkam Lucie Bílé režisér, predseda Obce spisovateľov Tomáš Magnusek. A okamžite spomenul na kvóty zo strany EÚ, ktorá každej členskej krajine prikazujú, koľko si k sebe má vziať migrantov. Podľa režiséra je to blbosť, lebo veľa ľudí z radov imigrantov do ČR ani nechce.
Lucie Bíléj ale tak trochu dáva poklonu, lebo povedať na rovinu svoj názor v dnešnej dobe nie je práve jednoduché.

magnusek

„Čím viac sa budú tie hlavne, mainstreamové médiá zastávať jednej strany, tým viac sa ľudia budú báť hovoriť, čo si myslia, a odmietať veci idúce mimo hlavný prúd. Alebo naopak. Keď dám priestor v nejakej relácii jednej skupine, potom by som mal dať aj priestor tej druhej. Inak to zaváňa niečím, v čom sme žiť nechceli,“ pripomenul režisér v nedávno odvysielanej relácii Show Jana Krausa, v ktorom sa umelci verejne zomkli okolo Jiřího Bradyho, ktorý nedostal od Miloša Zemana vyznamenania.

„Aj medzi umelcami je pár odvážnych ľudí, ktorí síce povedia, čo majú na srdci, ale potom je tiež veľa tých, ktorí sa boja povedať čokoľvek nahlas, lebo majú hrôzu z toho, že potom by treba s nimi nikto nehovoril. Ako je možné, že jeden herec povie, koho bude voliť, a potom ho nejaký spisovateľ začne vláčiť médiami so slovami, že je to debil a že už s ním nikdy neprehovorí? To sa na mňa nehnevajte, buď mám niekoho rád pre jeho osobné kvality, pre jeho prístup k práci a k životu a potom je mi jedno, koho bude voliť … „
Rozvášnený debata o imigrantoch ale podľa Magnuska v našej krajine nikdy neutíchne, a to hlavne kvôli zvyšujúcemu sa počtu teroristických útokov v Európe. „Ide o to, aby každý sám za seba robil najlepšie to, čo vie, a potom vedel uchrániť seba a svoju rodinu a pomáhal len tým, ktorí si to zaslúžia,“ doplnil k tomu.