Prví zápas z päťzápasovej šnúry u súperov začal Slovan na lade Spartaku Moskva, bezprostredným konkurentom o play-off.

Bez názvu-6

V prvých sekundách prvej tretiny Cheechoo vyskúšal brankárovu pozornosť  a o minútku sa do najväčšej brejkovej šance dostal Lušňák. Brankári na obidvoch stranách boli pozorný.  V siedmej minúte Slovan dáva gól z Jegličovho perfektného prieniku do obranného pásma hostí, obídení brány a prihrávke Igorovi Musatovovi na krásny gól. Bola to najkrajšia akcia pre fanúšikov Slovana.

hokej spartak
Igor Musatov dáva prvý gól

V desiatej minúte ide na trestnú lavicu domáci hráč, o minútu sa k nemu pridá Jeglič. tak si obidve mužstvá zahrali každý po jednej minúte 5:4.

Bez názvu-10

Posledné minúty prvej tretiny predvádzali mužstvá úžasne rýchly hokej kedy mohol gól padnúť do každej bránky. Tretina skončila 0:1 s pomerov striel na bránku 9:7

Bez názvu-3

Druhá tretina zaskočila domácich keď v druhej minúte strelu Plastína doráža do bránky Musatov a dáva svoj druhý gól svojmu bývalému klubu, ktorý už o neho nejavil záujem. Myslím že v týchto chvíľach to trpko ľutujú, ale ako sa hovorí zmena je život.

2 0
Igor Musatov dáva druhý gól

V nasledujúcich minútach sa dostal Jeglič do veľkej šance, po ktorej nasledovali pre Slovan nepríjemné minúty, na ich záver si vymenil Barry Brust puk  s brankárom Svensonom. V 38 minúte  prichádza k vylúčeniu Bačíka a dvoch domácich hráčov, presilovku 4:5 Slovan využíva Kundrátkom, strelou od modrej na 0:3.

Bez názvu-21

V závere tretiny je vylúčený Rosandič, ktorý si druhú polovičku trestu preniesol do tretej tretiny. Pomer striel na bránku v druhej časti hry 13:12

Bez názvu-15

Tretia tretina už prebehla bez gólov. Tento krát  si Slovan už nedal zobrať vedenia ako doma cez vianočné sviatky. Spartak po dvoch tretinách prehrával až 4:0, v tretej tretine vyrovnal na 4:4 a o víťazstve rozhodol až v sam. nájazde Jeglič. Dnes si tri body vezú belasí domov.

Bez názvu-13

Spartak Moskva – HC Slovan Bratislava 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Bez názvu-18

Góly: 7. Musatov (Jeglič, Plastino), 22. Musatov (Plastino, Chipchura), 38. Kundrátek (Cheechoo).
Rozhodovali: Buturlin, Jeřábek – Golovľov, Lazarev, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Bez názvu-16Zostavy:
Spartak Moskva: Svensson – Gilroy, Provolnev, Sergijenko, Bondarev, Kirillov, Dyblenko, Sorokin – Stoa, Radil, Leščenko – Stapleton, Glazačev, Mirnov – Šmeľov, Potapov, Tolpeko – Li, Bobrov, Pavľukov

Bez názvu-1

Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Bačík, Starosta, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Sukeľ – Musatov, Jeglič, Chipchura – Lušnák, Šťastný, Skalický – Hlinka, Šiška, Petráš