Stretnutie od prvých sekúnd začalo pre Slovan šťastne. Z prvého útoku hráči CSKA nastrelili Mazancovú žŕdku. Ešte neuplynula ani minúta a na trestnú lavicu išiel hráč domácich, ktorého ešte o minútu doplnil ďalší hráč. Slovan síce nevyužil presilovku 5:3 ale 30 sekund pred návratom druhého vylúčeného dáva Tomáš Hrnka na dva krát vedúci gól.
Slovan otvárajú stretnutie Hrnkovým gólom 0 : 1
V šiestej minúte  pri presilovke dávajú domáci gól ale ten po konzultácii s videom rozhodca neuznal. Vyrovnanie prišlo v 8 minúte tak isto na dvakrát ho do bránky pretlačil Ľubimov.  Domácim sa ešte podarilo nastreliť dve žŕdky.
Neuznaný gól CSKA
a je to vyrovnané 1 : 1
Druhá tretine pokračovalo naďalej vo vysokom tempe. V 25 minúte bol vo veľkej šanci na strelenie gólu Kašpar ale Johansson aj so šťastím  stačil vyraziť aj dorážku. Z nasledujúcej akcie dávajú domáci Ničuškinom vedúci gól, podľa hesla „nedáš dostaneš“. O minútu na to išiel na trestnú lavicu Ebert, ktorého tam vystriedal Šerbatov za podrazenie brankára. CSKA našťastie tieto dve presilovky idúce za sebou nevyužíva. Po ich návrate išiel pre zmenu na trestnú lavičku hráč domácich, ale Slovan tak isto nevyužíva výhodu a stav ostal nezmenený do konca tretiny.
a je to vyrovnané 2 : 2, gól strieľa Després

V tretej tretine ukázali mužstvá obrovské nasadenie, ktoré sa stupňovalo vyrovnávajúcim gólom obrancom Slovana Desprésom na 2:2.

V 48 minúte avizoval rozhodca faul Buchtelu načo domáci zavreli Slovan, až po jeden a pól minúte sa im podarilo získať puk. Slovan sa ubráni aj nasledujúce dve minúty. Brankár Mazanec vychytal 39 striel v tomto stretnutí a aj v tejto tretine podržal tím. Dvanásť sekúnd pred koncom, keď Slovan vyhral buly v obrannom pásme domácich a už vyzeralo, že zápas pôjde do predĺženia, vtedy obranca Ebert urobil amatérsku chybu, prihral na hokejku súpera, ktorý už nezaváhal. Slovanisti idú domov bez bodu.
Katastrofálna chyba ukončená víťazným gólom súpera.

Bratislavský klub teraz čaká šesťzápasová séria na domácom ľade, odštartuje ju v stredu 27. septembra o 19.00 h s Viťazom Podolsk.

CSKA Moskva – Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Ljubimov (Andronov, Telegin), 26. Ničuškin (Petrov), 60. Telegin – 4. Hrnka (Smoleňák), 45. Després (Kašpar, Řepík). Rozhodovali: Cyplakov, Ibatulin – Palei, Ponamarenko, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3077 divákov.
Zostavy:

CSKA Moskva: Johansson – Robinson, Kiselevič, Naumenkov, Nesterov, Pašnin, Sergejev, Ožiganov – Platt, Scott, Grigorenko – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Petrov, Popov, Ničuškin – Ljubimov, Andronov, Telegin

Slovan Bratislava: Mazanec – Meszároš, Després, Taimi, Švarný, Voráček, Ebert, Bačik – Řepík, Genoway, Kašpar – Šťastný, Mikúš, Skalický – Buchtele, Hrnka, Smoleňák – Hlinka, Sádecký, Šerbatov