Slovan si nepripísal ďalšie víťazstvo nad favoritom KHL

1843

HC Slovana prehral v nedeľňajšom hokejovom zápase  so Salavatom Julajev Ufa 5:3 a nenatiahli tak víťaznú sériu na štyri stretnutia na ihriskách súperov – Jokerit Helsinki 2:3, HC Soči 1:2, AK Bars Kazaň 2:4

O víťazstve domácich rozhodli tri zlepené góly, ktoré padli behom minúty v druhej tretine do Štěpánkovej siete. Po nich ho vymenil v bránke Jakub Sedláček.

Salavat Julajev Ufa – Slovan Bratislava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2

Góly: 19. Tkačov (Arzamascev), 28. Omark (Kempainen), 29. Busarov (Panin), 29. Tkačov (Larsen, Burdasov), 55. Hartikainen (Larsen, Kemppainen) – 10. Garbutt (Genoway, Viedenský), 50. Boychuk (Hedera, Genoway), 54. Mikúš (Hedera). Rozhodovali: Cyplakov, Ščeňov – Maitak, Strelcov (všetci Rus.), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8052 divákov.

Salavat Julajev Ufa: Nalimov – Panin, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Loginov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin, Zubov, Fjodorov – Burdasov, Tkačov, Sajustov – Soloduchin, M. Majorov, Kuzmin – Busarov

Slovan Bratislava: Štěpánek (29. Sedláček) – Meszároš, Sersen, Després, Bačik, Voráček, Černý, Hedera – Řepík, Boychuk, Mikúš – Garbutt, Viedenský, Genoway – Hrnka, Šťastný, Skalický – Hecl, Šerbatov, Réway – Sádecký

V prvej tretine Slovan ohrozil už v 3. minúte po akcii Réwaya s Heclom súperovu bránku. V 10. minúte sa zaslúžene ujali vedenia zásluhou Garbutta, ktorý po prihrávke od Viedenského unikol dvom brániacim protihráčom a presnou strelou švihom prekonal Nalimova. Hostia zaskočili favorita pohybom a dôraznou hrou a stačili mu aj korčuliarsky. Domáci v 19 minúte využili presilovku a vyrovnali gólom po prihrávke Arzamasceva Tkačovom.

Druhý gól v sieti Štěpánka

Druhá tretina rozhodla o víťazstve domácich, keď Slovan inkasoval v priebehu 63 sekund tri góly z hokejok Omarka, Busarova a Tkačova. Po tomto zásahu opustil Štěpánek bránku vystriedal ho Sedláček.

Jakub Sedláček v akcii

Na začiatku tretej tretiny prežili „belasí“ dve oslabenia a stali sa pre súpera aj napriek jasnému vedeniu o tri góly nebezpečnými.

Druhý gól strieľa Boychuk

V 50. minúte prihral Genoway pred bránku Boychukovi a ten znížil na 2:4. O štyri minúty neskôr Hederovú strelu od modrej usmernil do siete Mikúš a upravil stav na 3:4.

Mikúš upravuje stav na 3:4

Domáci pridali piaty gól z brejku Hartikainena na 5:3. Slovan v závere odvolal brankára, ale gól už nedal.
„Belasí“ pokračujú v rámci šesťzápasovej šnúry na klziskách súperov najbližšie v utorok 23. januára o 17.00 na ľade z druhým mužstvom v tabuľke Východnej konferencie Neftechimikom Nižnekamsk.

Eduard Zankovec: Gratulujem Ufe k víťazstvu. Súper dnes potrestal všetky chyby, ktorých sme sa dopustili. S predvedenou hrou som však spokojný, hráči bojovali a snažili sa zvrátiť výsledok až do úplného záveru.