HC Slovan tak isto ako proti Astane sa ujíma vedenia v prvej tretine proti Jugra Chanty-Mansijsk 0:1. Tomáš Hrnka si pripísal ďalší gól do tabuľky strelcov. Jugra Chanty-Mansijsk má iba o jeden bod viac ako Slovan. Vo Východnej konferencii je na poslednom 14 mieste.

V druhej tretine si domáci zahrali hneď od prvej minúty presilovku. K streleniu vyrovnávajúceho gólu mal blízko bývalý hráč Slovana obranca Martin Štajnoch. Po uplynutí presilovky Slovanisti viackrát ohrozili bránku súpera. Druhú presilovku si zahrali domáci po vylúčení Desprésa. Boli to nebezpečné dve minúty pre Slovan, ukončilo ich vylúčenie hráča súperov na štyri minúty. Hneď v prvých sekundách presilovky nastrelil Řepík hornú žrď a v závere presilovky dáva druhý gól Šerbatov.

V závere presilovky dáva druhý gól Šerbatov

Tretiu tretinu začal Slovan jeden a pol minútovou presilovkou ale práve po jej uplynutí dávajú domáci kontaktný gól z hokejky českého obrancu Vitáska upravili stav na 1:2. V 51 minúte Michal Řepík dáva tretí gól po peknom vyšachovaní obrany domácich 1:3.

V 51 minúte Michal Řepík dáva tretí gól

Po menšej šarvátke išiel na trestnú lavicu Andrej Meszároš. Domáci sa opäť priblížili ku kontaktnému gólu ale padol z ofsajdu, tak si striedačka Slovana vydýchla. V 57 minúte sa to už podarilo Matti Savinainemu 2:3. V závere tretiny hrali domáci power play, čo využíva k streleniu štvrtého gólu do prázdnej bránky Nick Ebert na 2:4

Jugra Chanty-Mansijsk – Slovan Bratislava 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 43. Vitásek (Šipov), 57. Savinainen (Polák, Viklund) – 13. Hrnka (Skalický, Švarný), 39. Šerbatov (Boychuk, Genoway), 52. Řepík (Sersen, Kašpar), 59. Ebert

Rozhodovali: Gamalei, Oskirko – Gordenko, Tomilov, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2300 divákov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov – Viklund, Lekomcev, Vitásek, Štajnoch, Pogorišnyj, Pereťagin, Kozlovskij – Savinainen, Polák, Varfolomejev – Koroljov, Michejev, Pestuško – Beljajev, Nekolenko, Kupcov – Šurakov, Ankudinov, Šipov – Iljin

Slovan Bratislava: Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Meszároš, Voráček, Švarný, Barker – Řepík, Boychuk, Buchtele – Genoway, Viedenský, Kašpar – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Sádecký, Hrnka