Hokejisti Slovana Bratislava v dnešnom zápase KHL na ľade Admiralu Vladivostok 1:2 po samostatných nájazdoch sa môžu tešiť aspoň zo zisku jedného bodu.

HC Slovan nastúpili na zápas prakticky priamo z lietadla, v úvodnej tretine i napriek tomu dokázal domácim konkurovať v korčuľovaní i nasadení.

Slovan prehrával od 28 minúty po góle Damira Žafiarova. Mužstvo Admiralu Vladivostok malo po celý čas miernu prevahu. Nevyzeralo to zo strany Slovana na obrat v zápase.
Minútu pred koncom ostal sedieť na lavičke brankár Štěpánek a power play vyšiel vynikajúco.
A je vyrovnané
Cam Barker vyrovnal 31 sekúnd pred koncom
Cam Barker vyrovnal 31 sekúnd pred koncom. Škoda že sa Slovanistom nepodarilo ani po tretíkrát z predĺženia a zo samostatných nájazdov získať plný počet možných bodov.
V nájazdoch rozhodujúci premenil Maxim Kazakov, za Slovan neskóroval ani jeden z kvarteta Juraj Mikúš, Marek Hecl, Michal Řepík a Andrej Meszároš.
Po pondelku má Slovan na svojom konte 9 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu priebežne patrí 8. pozícia.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa predstavia v druhom zápase v rámci najvzdialenejšieho tripu sezóny v stredu 13. septembra na ľade Červenej hviezdy Kchun-lun. Začiatok duelu je o 13.30 hod. SELČ.

Admiral Vladivostok – Slovan Bratislava 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 29. Žafiarov (Makarenko, Kazakov), rozhodujúci nájazd Kazakov – 60. Barker (Genoway, Kašpar). Rozhodovali: Odins (Lot.), Gusev – Lazarev, Viljugin (všetci Rus.), vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 5014 divákov.

Admiral Vladivostok: Nalimov – Blum, Kurašov, Volčenkov, Morrisonn, Zemčonok, Mnacjan, Gluchov – Sajustov, Tkačov, Sabolič – Žafiarov, Makarenko, Kazakov – Butuzov, Machanovskij, Alexandrov – Manukjan, Voronin, Krasnoslobodcev – Sergejenko
Slovan Bratislava: Štěpánek – Ebert, Barker, Taimi, Meszároš, Voráček, Švarný, Kozák, Hedera – Kašpar, Viedenský, Smoleňák – Řepík, Genoway, Buchtele – Hrnka, Sádecký, Šťastný – Skalický, Mikúš, Hecl