Smrtiaci snehová nádielka. Trojica sa nezhodla nad odpratávaním snehu, všetci zomreli s guľkou v tele

325

Obrovský snehový príval na východnom pobreží Spojených štátov už má na svedomí minimálne štyri obete na životoch. Po mŕtvej žene s demenciou, ktorá sa vydala na výlet z domu v tom najhoršom nečase, tragickú bilanciu doplnila trojica susedov divokou hádkou, pri ktorej jeden z nich riešil napätý spor streľbou.

Podľa polície mestečka Plains Township na severovýchode amerického štátu Pensylvánia došlo k dvojnásobnej vražde a jednej samovražde v pondelok okolo 9. hodine. Dvoch mŕtvych našli na ulici pred domom, tretiu osobu potom u nej doma.

Prokurátorka Stefanie Salavantisová povedala, že susedia počuli celkom asi tucet výstrelov. „Pred domom zostal ležať zastrelený manželský pár, tretie telo polícia našla v neďalekom dome, kde predpokladaný strelec obrátil zbraň aj proti sebe,“ uviedla Salavantisová pre lokálnu televíziu ABC27.

„Vyšetrovatelia sa domnievajú, že incident bol vyvrcholením dlhodobého napätia medzi susedmi,“ povedala ďalej podľa denníka Daily Star prokurátorka. Roztržka s tragickým koncom vznikla osudového rana nad spôsobom odpratávanie snehu.

Muž postavil zo snehu auto. Zmätení policajti mu chceli dať pokutu

Polícia podľa denníka strelca identifikovala ako Jeffreyho Spaidea a manželov ako Jamesa a Lisu Goyovych. Vyšetrovanie naďalej prebieha.

Búrka Orlen zasypala východná časť USA začiatkom týždňa. Zanechala po sebe vrstvu snehu od 50 do takmer 80 centimetrov, pričom najviac ho napadlo v štáte New Jersey. Guvernér štátu New York Andrew Cuomo sa o situácii vyjadril dramaticky, keď ju označil za doslova „infarktovú“. V metropole New Yorku napadlo najviac snehu za posledných päť rokov.

Sneh skrýval vrece s hrozivým obsahom, 54 odťatých rúk! Sú z 27 obetí?

Ostražitosť pred rozmarmi počasia, či už priniesli dážď, prípadne sneh, muselo zvýšiť okolo 20 štátov. Chronologicky prvou obeťou búrky je Patricia Beckeová (67) z Pensylvánie, ktorá trpí Alzheimerovou chorobou. Odišla z domu v 4 hodiny ráno, našli ju zamrznutú o niekoľko blokov ďalej.