Bol to ťažký zápas kde si súperi nedaroval bez boja ani centimeter ľadu. Súper bol v rovnakej situácii ako Slovan, na postup do play-off  potreboval tak isto víťazstvo.

Hokejisti Slovana Bratislava zakončili ťažký trojzápasový trip na Ďalekom východe druhou prehrou. V sobotňajšom dueli, ktorý začal už o 8.00 nášho času podľahli Admiralu Vladivostok tesne 1:2. Súper bol v rovnakej situácii ako Slovan, na postup do play-off musel vyhrať O prehre Slovana rozhodlo v 15 minúte 26 sekúnd, keď Admiral strelil dva zlepené góly.
Slovanisti si tak po siedmych víťazných zápasoch v rade pripísali druhú prehru a na účasť v play off už musia čakať aj na zakopnutie súpera.   V tabuľke Západnej konferencie im so ziskom 78 bodov naďalej patrí desiate miesto, na ôsmy HK Soči strácajú dva body, ten má však jeden zápas k dobru. Deviaty je fínsky Jokerit Helsinki (79), ktorý ešte v dnes čaká domáci duel s predposledným mužstvom v tabuľke Jugrou Chanty-Mansijsk (15.00).
Bez názvu-5Slovan sa v deviatej minúte prvej tretine ubránil oslabeniu o dvoch hráčov, ale o prehre nakoniec rozhodla 15 minúta prvej tretiny, keď v rozpätí 26 sekúnd, Admiral strelil dva zlepené góly. V tejto časti hry mali domáci prevahu aj v strelách na bránku, v prvej tretine bol pomer striel 15 : 4

Bez názvu-1

V druhej tretine bol Slovan oveľa aktívnejší a už po 69 sekundách sa im podarilo streliť kontaktný gól zásluhou Šťastného, ktorý po prihrávke Jegliča z medzikružia prepálil Bobkova – 2:1. Slovanistov gól nakopol a pred domácou bránkou bolo zrazu rušno. Tréner Admiralu Andrijevskij zareagoval oddychovým časom, ktorým sa snažil upokojiť svojich zverencov. Slovan mal blízko k vyrovnaniu už v tretej minúte z hokejky Musatova a následne po tvrdej strele Kundráteka.  Admiral sa stiahol do obrany a striehol na prípadné chyby súpera v strednom pásme, odkiaľ vyrážal do protiútokov. Slovan v druhej tretine mal navrch aj v počte striel na bránku 8:10

Bez názvu-3

V tretej tretine pokračovala snaha Slovana o vyrovnanie. Brankára domácich však už neprekonali ani nebezpečné streli či už Sersena, Chipchuru alebo Skalického. Aj v tejto tretine sa domáci spoliehali na brejky. Vehementná snaha Říhovho tímu o vyrovnanie už nepriniesla úspech, nepomohla mu ani záverečná power play bez brankára.

Zverencov trénera Miloša Říhu čaká pred reprezentačnou prestávkou trojzápasová domáca séria s ťažkými súpermi, ktorú začnú v utorok 31. januára súbojom s Lokomotivom Jaroslavľ (19.30), vo štvrtok 2. februára Dinamo Moskva (19.00) a v piatok 3. februára priameho konkurenta o postup do play-off Viťaz Podoľsk (19.00).

Admiral Vladivostok – Slovan Bratislava 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 16. Sigarjov (Wright, Morrisonn), 16. Sajustov (Fisenko, Gavrilenko) – 22. Šťastný (Jeglič, Chipchura). Rozhodovali: Kulakov, Fatejev – Nesterov, Černyšev (všetci Rus.), vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, Zápas bol vypredaný

Zostavy:
Admiral Vladivostok: Bobkov – Blum, Bartulis, Morrisonn, Volčenkov, Zemčjonok, Gavrilenko, Sigarjov – Fisenko, Sajustov, Sabolič – Krasnoslobodcev, Wright, Gorškov – Kazakov, Makarenko, Žafjarov – Alexejev, Plotnikov

Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Starosta, Luža, Bačík, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Šťastný, Jeglič, Musatov – Vopelka, Lušňák, Skalický – Pätoprstý, Šiška, Petráš

O zápase po zápase:

treneri

Alexander Andrievskij, tréner „Admiral“ – Zápas bol veľmi dobrý, mal intenzitu a napätia play-off . Body boli nevyhnutné pre nás, aj pre Slovan. V prvej tretine sme boli lepší, ale na začiatku druhej tretiny náš tímu nebol pripravený na to, že „Slovan“, začne okamžite tak aktívne hrať. Pre nás to bol ľahký šok. No, to všetko dobre dopadlo a my máme tri body, ktoré sú veľmi potrebné k boju o miesto v play-off

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): „Škoda prvej tretiny, ktorú sme prehrali 0:2. Od druhej časti hry sme sa zlepšili, boli lepším mužstvom. Domácich sme k ničomu nepustili, hrali sme veľmi dobre organizovane, aktívne. Škoda nevyužitých šancí, ktoré sme nedotiahli do konca. Domáci hrali pozorne v obrane, niekedy až na hranici čistoty. Chýbal nám možno väčší dôraz v predbránkovom priestore. Chlapcov však musím za tretí zápas pochváliť, dali zo seba všetko. Trip bol veľmi náročný, časový posun veľký, absolvovali sme dlhé prelety, tri noci sme prakticky nespali. Hráči však bojovali, snažili sa a robili všetko pre úspech mužstva.“