slovan

HC Slovan mal čo vracať Neftechimiku Nižnekamsk, nakoľko v októbri doma prehral 2:5. Tento zápas bol životne dôležitý pre obidva tímy,  ak si chcú udržať na dohľad play-off.

Bez názvu-5

Prvá tretina začala pre Neftechimik Nižnekamsk neuveriteľne, už v dvanástej sekunde dáva Gynke prvý gól. Vyzeralo to chvíľu na pohromu, našťastie sa hra vyrovnala. K streleniu vyrovnávajúcemu gólu mal blízko Chipchura, Andrej Šťastný a podarilo sa to dvom Michalom, Hlinkovi, ktorý tečoval prudkú strelu Sersena. V 13 min. zavreli domáci Slovanistov na dve minúty v ich obrannom pásme. Nasledovala presilovka hostí, ktorú Slovan nevyužil. Tretina bola vyrovnaná hrou, počtom gólov aj počtom striel na bránku 13:12.

slovan
Druhá tretina pokračovala vo vyrovnanej hre, už v druhej minúte hral Slovan oslabený o jedného hráča pre chybu pri striedaní – 6 hráčov na ľade. Po jej uplynutí získal výhodu Slovan, 43 sekúnd hral bez brankára kým to neodpískal hru rozhodca pre strelu do masky Karajeva. Presilovka trvala púhe 4 sekundy a na lavičku išiel Taffe. Obidve mužstvá sa dostávali do šancí, ale premeniť ich sa podarilo v závere tretiny iba hosťom.

plastino 1 2

Skalický, autor tretieho gólu

Vedúci gól na 1:2 dal Nick Plastino, ktorý prestreli tvrdou strelou domáceho brankára a tretí gól Slovana po individuálnej akcii dáva Paľo Skalický. Pomer striel na bránku v tejto tretine bol 9:11

Slovan

Tretiu tretinu začali hostie veľkou aktivitou mali evidentnú snahu zopakovať začiatok prvej tretiny. Mali k tomu v 42 minúte veľmi blízko, keď Starosta zastúpil Barryho Brusta v bránke, ktorý sa snažil vybojovať puk pri mantineli. Bola to pre Slovan adrenalínová akcia. Tlak domácich zakončila dvojica Cheechoo a Taffe, ktorí vyskúšali pozornosť brankára hostí. O minútu na to ho vyskúšal aj Samo Petráš. V 48 minúte hrali domáci ďalšiu presilovku, ktorú využili dve sekundy pred jej vypršaním. Kontaktný gól dal Polygalova, ktorý prešiel medzi hráčmi Slovana nikým neatakovaný a upravil na konečných 2:3. Na výsledku nezmenila ani hra domácich v závere bez brankára. Slovan si tak pripísal ďalšie vzácne tri body.

KHL

Neftechimik Nižnekamsk – HC Slovan Bratislava 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 1. Gynge (Žukov, Brule), 50. Polygalov (Lekomcev, Karejev) – 10. Hlinka (Sersen, Taffe), 37. Plastino (Cheechoo, Taffe), 39. Skalický (Lušňák). Rozhodovali: Akuzovskij, Fatejev – Kučava, Novikov, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5300 divákov