Zápas sa hral v komornej atmosfére v tréningovej hale Dinama Riga. V hlavnej hale dostali prednosť MS vo florbale. Kde po triumfe nad Američanmi slovenskí florbalisti na svetovom šampionáte vybojovali konečné deviate miesto, keď porazili favorizovaných domácich Lotyšov 6:5 po predĺžení.

bez-nazvu-4

Veľa nechýbalo a do predĺženia sa mohol dostať aj hokejový Slovan. No proti Dinamu Riga prišiel finiš neskoro. Hokejisti Slovana Bratislava nenadviazali v KHL na štvrtkové víťazstvo na ľade Jokeritu Helsinki 3:1 a v sobotu prehrali v Rige s miestnym Dynamom tesne 2:3.

bez-nazvu-5

V prvej tretine mali domáci miernu prevahu, boli rýchlejší a dôraznejší. Už v tretej min. si vykoledovali presilovku, ktorú nevyužili. Naopak Cheechoo mal veľkú príležitosť hneď po uplynutí trestu. V závere sa hra ešte zrýchlila na obidvoch stranách, z čoho vyťažili domáci vedenie v sedemnástej minúte na 1:0. Gól si nešťastne tečoval do vlastnej bránky Marek Ďaloga. V posledných sekundách získali ešte domáci presilovku.

bez-nazvu-7

Druhá tretina skončila bez gólov, domácim ani hosťom sa nepodarila využiť presilovka. Slovan síce v pomere striel na bránku mal prevahu 12 ku 6 ale na výsledku ani na hre to nič nezmenilo. Slovan hral tretinu už iba na tri útoky z ľadu sa vytratil PatrikLušňák.

bez-nazvu-2

Tretia tretina začala hrou 4 proti 4. Menší počet hráčov viac vyhovoval hosťom. 45 minúte mal veľkú šancu Ivan Švárny ale zakončil ju strelou vedľa bránky. V druhej polovine tretiny prišli najkrajšie okamihy zápasu. V 50 minúte ich začalo Dinamo Riga, keď z ojedinelej akcie zvýšili náskok na 2:0.

bez-nazvu-2-1
2:1
bez-nazvu-16
3:1

O necelú minútu Cheechoo dáva s presilovky kontaktný gól na 2:1. Dinamu stačilo rovných 30 sek. a zvyšujú opäť na dvojgólový náskok 3:1. Slovan sa snažil zvrátiť výsledok, ale ani jedna strela nešla do bránky, Dve minúty pred koncom Říha odvolal z hry Justina Poggeho a Slovan zdramatizoval záver zápasu keď Žiga Jeglič vyhral buly a Jeff Taffe dáva druhý gól 3:2. Slovan pokračoval v hre bez brankára ale na stave sa už nič nezmenilo

bez-nazvu-18

Po poslednom tripe v kalendárnom roku 2016 čaká zverencov Miloša Říhu reprezentačná prestávka a následne desaťzápasová domáca séria, ktorá bude kľúčová z pohľadu naplnenia tohto sezónnych ambícií.

bez-nazvu-15

Po zápase

Miloš Říha, tréner Slovana: „Prvú tretinu sme zaspali, domáci boli nabudení, dohrávali nás. V celku sme to ustáli, bolo to len jediný o gól. V druhej tretine sme prevzali iniciatívu, boli tam šance, no žiaľ, bez gólov. V tretej tretine sa hral vyrovnaný hokej, my sme góly nedali, naopak, naše chyby súper potrestal. Nepoložili sme sa. Prvá päťka predviedla posledné minúty dobrý hokej, zomkla súpera, mala tlak, ďalšie šance. Škoda, že to tam nepadlo, za záver by sme si bodík určite zaslúžili.“

bez-nazvu-12

Dinamo Riga – Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 18. Lipsbergs, 51. M. Redlihs (Shugg, Sestito), 52. Meija (Darzinš) – 51. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), 59. Taffe (Jeglič). Rozhodovali: Vasilev, Šeňov – Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1184 divákov.

bez-nazvu-19

Dinamo Riga: Kalninš – Freibergs, Galvinš, J. Redlihs, Jerofejevs, Mullen, Cibulskis – Meija, Bičevskis, Darzinš – Skvorcovs, Ščastlivij, Kulda – M. Redlihs, Sestito, Shugg – Pavlovs, Lipsbergs, Saulietis

bez-nazvu-1

Slovan Bratislava: Pogge – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Rosandič, Bačik, Luža, Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Kopecký – Lušňák, Chipchura, Jeglič – Petráš, Halama, Hlinka – Pätoprstý, Šiška, Vopelka