Trvalo to „len dvadsať rokov“, kým sa dostal do väzenia za vraždu

1687

Dr. Stephen Scher, ktorý zabil svojho priateľa dr. Martina Dillona pred dvadsiatimi rokmi, sa až teraz dostal do väzenia.

„Išlo o nešťastnú náhodu. Nie som vrahom a ak ma odsúdite, bude to justičný omyl,“ vyhlásil pred súdom. Sudca sa však nad skoro šesťdesiatročným Američanom dr. Stephenom Scherom nezľutoval a odsúdil ho na doživotie. Lenže dr. Scher mal byť už vo väzení najmenej dvadsať rokov. Pred dvoma desaťročiami pozval na poľovačku svojho blízkeho priateľa právnika Martina Dillona, ktorému chodil za manželkou a na poľovačke ho zastrelil. Všetko dokázal narafičiť takým spôsobom, že polícia a ani vyšetrovatelia na nič neprišli. Vraj išlo naozaj o nešťastnú náhodu, aké sa bežne stávajú počas poľovačiek.
Na obnovenom procese dr. Scher vypovedal: „Pani Dillonová bola mojou sestričkou na klinike. Po pol roku sme vedeli, že nemôžeme jeden bez druhého žiť, ale Pat sa nemienila rozviesť kvôli dvom deťom, ktoré mala s Martinom. Pat bola silnejšia ako ja. Mne to však robilo problémy. Chcel som vyprovokovať rozvod. Pozval som Martina na poľovačku a počas kráčania v lese som mu všetko povedal. On však na mňa namieril pušku. Vrhol som sa na neho a zápasili sme o vlastné životy. Naraz vyšla rana a na mieste bol mŕtvy.“
Taká bola verzia dr. Schera. Rodičia Martina Dillona požiadali FBI o preverenie celej okolnosti. Tá na základe dôkladného štúdia archivovaných materiálov dospela k názoru, že medzi mužmi k žiadnemu súboju nedošlo, že Martin Dillon bol zastrelený z jedného metra a navyše odzadu. Tak sa po dvadsiatich rokoch udalosť zo štátu Kalifornia znovu dostala na svetlo.