Umelci odmietajú pracovať s Allenom, jeho dcéra opäť hovorila o zneužitie

1342

Herci Colin Firth, Timothée Chalamet a ďalší umelci vyhlásili, že odmietajú spolupracovať s režisérom Woodym Allenom (82). Jeho adoptívna dcéra Dylan Farrowová (32) totiž znovu prehovorila o údajnom zneužití, ktorého sa mal režisér dopustiť pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Dylan vtedy bolo sedem rokov.

Dylan Farrowová znovu obvinila Woodyho Allena zo sexuálneho zneužitia a v rozhovore pre televíziu CBS vyjadrila nádej, že svet jej útoky zo strany filmára konečne uverí. Nechápe vraj, prečo bola dlhé roky „odvrhnutá, považovaná za nevierohodnú a ignorovaná“. Obvinenia jej adoptívna matka Mia Farrowová (72) zverejnila už v roku 1992 v čase, keď sa po 12 rokoch za dramatických okolností s Allenom rozchádzali.

Koniec spolupráce

Od Woodyho Allena sa v poslednej dobe odvrátil rad hercov, ktorí s ním spolupracovali na jeho filmoch. Americko-francúzsky herec Timothée Chalamet oznámil, že odovzdá na fond obetí sexuálneho zneužívania honorár za rolu v Allenovom filme A Rainy Day in New York, ktorého nakrúcanie skončilo na jeseň.

Od režiséra sa dištancovali tiež herci Rebecca Hallová, Mira Sorvinová, Ellen Page, David Krumholtz a Griffin Newman. Teraz sa k nim pridal aj Colin Firth.

„Už by som s ním nikdy znovu nepracoval,“ vyhlásil Firth, ktorý s Allenom naposledy nakrúcal v roku 2014 film Kúzlo mesačného svitu.