V jednej presilovke dal Slovan dva góly ale platil až tretí.

961

Zvládli ďalší kľúčový zápas KHL na Ďalekom východe.

Aj keď bol herne aktívnejší Admiral Vladivostok, hostia triumfovali vďaka skvelej efektivite 3:1, keď sa dvakrát presadil Michel Miklík a raz Andrej Šťastný.

1:1 Nagy vybojoval, Miklík strielal

V tabuľke Západnej konferencie si stále držia postupovú ôsmu priečku zaručujúcu účasť v play off. Pred deviatym Dinamom Minsk majú priebežne sedembodový náskok a pred Medveščakom Záhreb 8 bobový. Bieloruský klub však má jeden zápas k dobru.

V zostave bola len jedna zmena. Tréner Miloš Říha dal príležitosť Michaelovi Garnettovi a kanadský brankár sa mu odvďačil spoľahlivým výkonom.

Za úvodný gólový teč z hokejky Ugarova v 3. minúte nemohol, Slovan však podržal v dôležitých pasážach hry druhej tretiny a jeho spoluhráči na opačnej strane vyťažili z minima maximum.

Štvorzápasový trip na klziskách súperov z Ďalekého východu zakončia „belasí“ vo štvrtok o 10.30 SEČ na ľade Amuru Chabarovsk. Celé si to užívajú aj fanúšikovia Slovana, ktorí ten trip spolu absolvujú. Fanclub Admiral Vladivostok si ich zobral pod vlastné krídla aj napriek prehre domácich.

Strelili tri góly, ktoré im zaistili mimoriadne cenný bodový zisk.

Napriek tomu že si Michael Garnett po návrate do bránky Slovana čisté konto dlho neudržal, mužstvo v zápase podržal. Už v druhej minúte Švarného bekhendové vyhodenie po mantineli si na modrej zastavil Bartulis, ktorého ľahký puk sklepol za Garnetta cloniaci Ugarov. Domáci ešte o dve minúty mohli zvýšiť na 2:0 keď vyskúšali brankára Slovana, no Voronin z kruhu neuspel a k slovu sa dostali hostia.

V siedmej minúty druhý útok Slovana vyrovnal excelentným spôsobom, z obrany hostí spravili štatistov a po parádnej kombinácii na jeden dotyk doklepol puk do prázdnej bránky Šťastný.
O dvadsaťšesť sekúnd neskôr sa vyznamenal tretí útok. Bartovič vybojoval puk, prihral Miklíkovy, ten si položil Nalimova a skúsene zavesil – 1:2.

Domáci v závere tretiny zefektívnili napádanie i streleckú produkciu, k dispozícii mali aj 61-sekudovú presilovku o dvoch hráčov, no skóre nevyrovnali.

V úvode druhého dejstva mohol Slovan udrieť tretíkrát, Nedorostovi ale blafák po úniku na pravom krídle nevyšiel a na dlhé chvíle sa jeho hráči v ofenzíve odmlčali.

Domáci naopak zvýšili dôraz v útočnom pásme a s pribúdajúcim časom sa permanentne tlačili do predbránkového priestoru.

Hostia v ňom však ideálne prehusťovali priestor a čo nedokázali odvrátiť, zlikvidoval Garnett, hoci v niekoľkých prípadoch aj za pomoci šťasteny. Nalimov nemal do polovice duelu žiadnu robotu, celkovo na neho vyslal Slovan za 40 minút len šesť striel.

Zlomovým momentom tretej tretiny bol nebezpečný zásah Gorškovovej hokejky do tváre Kašpara, za ktorý si krídelník Admiralu vyslúžil päťminútový trest do konca stretnutia.

Slovan v dlhej presilovke síce prekonal brankára dva krát ale rozhodcovia gól neuznali. Tesne po uplynutí presilovky sa „belasým“ predsa len regulárne podarilo zvýšiť na 3:1, Miklík si vykorčuľoval od ľavého mantinelu k osi klziska a strelou zápästím skóroval.

Do záverečnej sirény umnou hrou nedovolili domácim znížiť a tešili sa zo zisku dôležitých bodov.

Admiral Vladivostok – HC Slovan Bratislava 1:3  (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Ugarov (Bartulis) – 7. Šťastný (Tičar, Jeglič), 7. Miklík (Surový), 51. Miklík (Bartovič, Švarný)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Gorškov 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou – V. Nedorost a A. Šťastný (obaja 10 min za nešp. správanie), presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Sidorenko – Goľak, Nesterov (všetci Rus.), 5309 divákov

Admiral Vladivostok: Nalimov – Kinrade, Bartulis, Osipov, Lisov, Zemčonok, Glazkov, Mnacjan, Kosmačiov – Alexandrov, Fisenko, Lugin – Makarov, Kuznecov, Podšenďalov – Sajustov, Booth, Voronin – Gorškov, Jakovlev, Mamin – Ugarov

Slovan Bratislava: Garnett – Kundrátek, Barker, Rosandič, Švarný, Sersen, Mihalik, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy – Skokan

Tréner po zápase

Miloš Říha (tréner Slovana): „Dnes sme neodohrali taký dobrý zápas ako predvčerom na Sibiri, splnili sme ale všetky taktické pokyny, ktoré sme si určili pred stretnutím. Hráči zápas zvládli na výbornú v koncovke. Vyhrali sme zaslúžene, k čomu prispel dobrým výkonom aj brankár Michael Garnett.“

Celé si to užívajú aj fanúšikovia Slovana, ktorí ten trip spolu absolvujú. Fanclub Admiral Vladivostok si ich zobral pod vlastné krídla aj napriek prehre domácich.