V zápase proti sebe nastúpili dvaja slovenskí reprezentační brankári. Úspešnejším bol hosťujúci Július Hudáček so Spartakom Moskva

1182

HC Slovan Bratislava nenadviazal na piatkové víťazstvo vo Vladivostoku nad Admiralom a podľahol Spartaku Moskva.

Zverenci Vladimíra Országha si tak pripísali ôsmu prehru v aktuálnom ročníku.
Dvanásty duel odohrá Slovan vo štvrtok na domácom klzisku v tradičnom čase o 18:30 proti lídrovi západnej konferencie fínskemu Jokeritu Helsinku

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Gól: 40. Grman (Virta, M. Sukeľ) – 16. Kosov (Talalujev, Šaškov), 30. I. Zubov (Kutejkin), 44. Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 59. Chochlačov
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Cyplakov – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 6746 divákov

Slovan: Čiliak – Sersen, É. Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Schaus, Švarný, Hedera, Jánošík – Řepík, Taffe, Virta – Lamper, Chipchura, M. Lunter – M. Sukeľ, C. Rau, Červený – Liška, Šimun, T. Hrnka

Spartak Moskva: J. Hudáček – Provoľnev, Gončarov, Kutejkin, Osipov, D. Kalinin, Kulik, V. Sorokin – Daugavinš, Hanzl, Karsums – Chochlačov, Maxwell, Leščenko – Truňov, I, Zubov, Nikoncev – Kosov, Šaškov, Talalujev.

O zápase po zápase

Vladimir Jepančincev, tréner Spartaka: „Sme radi, že sme vyhrali. Okrem prvej tretiny som s výkonom spokojný. Po prvej časti hry som hráčom dohovoril.“

Tréner HC Slovan Vladimíra Országh

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Až na pár momentov sme dnes boli jednoznačne slabším mužstvom. Išli sme po víťazstve, hrali sme doma, ale nič sme neukázali. Hrali sme veľmi komplikovane v obrannom pásme, dnes to bola najhoršia druhá tretina, akú som zažil v Slovane. Musíme si uvedomiť, že pre nás je každý zápas play off.
Prehrať sa dá, ale pokiaľ nebudeme mať vôľu a emócie, tak prehráme. Dnes sme prehrali zaslúžene. Ďalší zápas musí byť z našej strany úplne iný.“

Michal Sersen

Michal Sersen, obranca Slovana: „Prehra ma mrzí. V prvej tretine sme hrali dobre, ale potom sme prestali. Mali sme dať v prvej tretine gól.“