Za týranie manželky dostal Tunisan podmienku. Jeho česká manželka ho chce späť!

1271

Plaču sa neubránil Tunisan El Grab Abdesalam (32), keď zbadal na súde v Ostrave svoju manželku Renátu, ktorú týral. Prekážalo mu, že sa nespráva ako moslimka. Bitie manželky priznal, vyfasoval podmienku. Žena mu už odpustila a chce to s ním ešte skúsiť.

Krásna, štíhla blondínka sa s manželom zoznámila na dovolenke v Tunise, kde bola s malou dcérou z predchádzajúceho manželstva. Za púhe štyri dni sa do neho zamilovala. Keďže vedela, že priateľa do Česka bez víz nedostane, tak sa do troch mesiacov od zoznámenia odletela do Afriky vydať. „O islamskej kultúre som nemala žiadne informácie. S rodinou manžela som sa stretla prvýkrát na svadbe,“ uviedla žena na súde.

 Musela zmeniť  život 

Renáta po svadbe musela zmeniť životný štýl. Manžel jej zakázal chodiť na plaváreň. Časom mu začalo vadiť, že nie je moslimka, nevarí tradičné arabská jedlá, nosí krátke sukne či legíny, stýka sa s priateľmi… Aby ju také »nemiestne správanie« odnaučil, tĺkol ju do hlavy cez vankúš. Na tele aj prsiach jej spôsoboval modriny, aby musela chodiť zahalená. Dvakrát na ňu dokonca vytiahol nôž a vyhrážal, že zabije ju aj seba.

 Majú  spolu  syna 

Najagresívnejší bol podľa žaloby v čase moslimského sviatku ramadán. Tento rok v júni všetko vyvrcholilo konfliktom, po ktorom žena zavolala políciu. Tunisan tak strávil ostravské leto vo väzbe.

Tunisan sa na súde priznal a časť svojho správania zviedol na inú kultúru i to, že mu manželka sľúbila, že bude k jeho viere tolerantná. „Áno je pravda, čo je uvedené v obžalobe. Chcem, aby sme sa k sebe vrátili a žili normálny život,“ povedal El Grab súdu a dodal: „Chcel by som mať ďalšie dieťa.“

Podobne to cíti aj Renata, ktorá vychováva ich spoločného syna Adama. „Odpustila som mu. Aj keď všetci hovoria, že sa nezmení, rada by som mu dala druhú šancu. Snáď ho podmienka zmení,“ povedala blondínka.

 Dostal  šancu 

Okresný súd v Ostrave zohľadnil tyranovo priznania. „Muž bol odsúdený na dva roky väzenia s podmienečným odkladom na tri a pol roka. Rozsudok je právoplatný,“ uviedol hovorca súdu Lukáš Delong.