Zabudnutý prípad z roku 1994, štyria Nemci vtedy upálili v Česku muža, konečne ich súdia!

1042

Svoju obeť odvliekli do lesa, zbili ju a potom upálili. To všetko na území Česka! Potom pláchli vrahovia späť do Nemecka. Spravodlivosti však neutiekli. Pred súd sa nakoniec dostali, aj keď to trvalo 21 rokov …

V Erfurte začal súd so štyrmi Nemci, ktorí údajne v roku 1994 zavraždili na českom území ďalšieho muža z durynskej metropoly. Pri  úvodnom státí dal iba jeden z obžalovaných najavo ochotu svedčiť, informovala rozhlasová stanica MDR.

Štyria muži, ktorí teraz majú medzi 40 a 47 rokmi, podľa štátneho zastupiteľstva v septembri 1994 uniesli do Česka vtedy dvadsaťročného mladíka, ktorého tam v lese zabili. Nemecká polícia prípad pred 20 rokmi odložila, vlani sa jej však po výpovedi vdovy po údajnom ďalšom páchateľovi podarilo odhaliť štvoricu, ktorá vraj za činom stála.

 Muž zomrel na  popáleniny 

Podľa vyšetrovateľov obžalovaní svoju neskoršiu obeť zdrogovali a odviezli autom do Českej republiky. V lese potom muža zbili. Keď im pohrozil žalobou, rozhodli sa páchatelia, že ho zabijú. Jeden z obžalovaných podľa prokuratúry ešte žijúcu obeť polial benzínom a zapálil. Muž zomrel na popáleniny.

 Chceli obeť  zastrašiť 

Podľa prokuratúry bol motívom činu zrejme poisťovací podvod. Zavraždený muž viedol firmu, v ktorej zamestnával obžalovaných, podnik ale skrachoval. Zamestnanci sa rozhodli fingovať vlámania do sídla firmy, aby získali peniaze z poistky, majiteľ im ale hrozil, že ich udá. Obžalovaní vraj následným únosom chceli svoju obeť zastrašiť, aby od trestného oznámenia upustila.