Stretnutie dvoch tímov zo spodku tabuľky predpokladal vyrovnaný zápas. Čo sa týka gólov tak bol, ale prevahu hlavne streleckú mal Slovan, pomer striel bol 46/20. Hlavnou hviezdou zápasu a najväčšiu zásluhu na víťazstve hostí mal 22 ročný brankár Metallurgu Novokuzneck Andrej Karejev, ktorý chytil 42 striel Slovanistov. Škoda tých štyroch gólov v sieti Barryho Brusta, lebo pre domáceho fanúšika dobrý zápas je iba víťazný zápas.
bez-nazvu-17
Brankár Metallurgu Novokuzneck, Andrej Karejev
Do obrany Slovana sa vrátil po dlhej maródke Tomáš Kundrátek, ale vystriedali ho tam ďalšie dve opory obrany, Tomáš Starosta a po jednom zápase je maród opäť Michal Sersen. Do útoku na svoj prvý zápas v KHL nastúpil 19 ročný Boris Sádecký.
bez-nazvu-18
Dnes HC Slovan čaká favorit na Gagarinov pohár, veľmi ťažký súper. Slovanisti vedia často práve takého súpera prekvapiť. Nechajme sa aj mi dnes o 17 hod. s Avangardom Omsk.

Pre domáceho fanúšika dobrý zápas je iba víťazný zápas.

V prvej tretine rýchli hokej. Slovanisti si už v  štvrtej minúte vykoledovali presilovku, ktorú využívajú gólom od modrej delovkou Meszároša na 1:0. Meszárošovi pre hostí nešťastne nahral brániaci hráč rovno na ideálnu strelu. V 8 min mal krásnu akciu Jeff Taffe. S protiútoku sa Zemčenko dostal do unku kde ho zastavil za cenu fauly Igor Musatov. Následne trestné strieľanie Zemčenko premenil a vyrovnal stav na 1:1 O dve minúty druhý útok Slovana neubránil tretí útok hostí a bolo 1:2, čo vydržalo do konca tretiny.
Strely na bránku 14/7
bez-nazvu-20
Druhá tretina pokračuje vo vyrovnanom zápase. V 24 min to narušilo vylúčenie hráča hostí. Presilovku využil navrátilec do mužstva Tomáš Kundrátek na vyrovnanie na 2:2. Dvadsiatašiesta min. mohla priniesť ďalšiu presilovku Slovanistom zo šarvátky ak by si bol Lušňák udržal nervy na uzde. Tak z presilovky nebolo nič, na trestnú lavicu išli po jednom z každého mužstva. V  32 min. Sa opäť menil stav. Mladé pušky zo štvrtého útoku neudržali nerozhodný stav, hostia sa dostali zase do vedenia gólom Poliščuka na 2:3.
Strely na bránku 29/15
bez-nazvu-21
Tretia tretina priniesla v 43 min opäť vyrovnanie, keď Jegličovú strelu dorážal Kele Chipchura. Domáci hrali praktický na dva útoky, keď tréner nechal sedieť na lavičke tretí útok a štvrtý s mladíkmi naskakoval len na krátke striedania. V 52 min si Jeglič vypýtal faul. Slovan presilovku nevyužil práve naopak hostia dali opäť vedúci gól na 3:4. Neuplynulo ani 10 sekúnd a je vyrovnané 4:4, gól dal Hlinka s prihrávky Borisa Sádeckého, nováčika v tíme.
Strely na bránku 42/20
bez-nazvu-6
V predĺžení gól nepadol. O výsledku rozhodovali nájazdy v ktorých podržal hostí ich brankár. Za Slovan nepremenili skúsený Jeglič a Cheechoo a ani mladý Sádecky za hostí premenil nájazd Solovyov

Slovan Bratislava – Metallurg Novokuzneck 4:5 pp a sn (1:2, 1:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Meszároš, 26. Kundrátek (Smoleňák), 43. Chipchura (Jeglič), 55. Hlinka (Sádecký, Vopelka) – 10. Zemčenko (tr. strieľanie), 12. Jazkov (Arbuzov, Poliščuk), 32. Poliščuk (Arbuzov, Vicharev), 54. Razumov (Ľamkin), rozh. nájazd Solovjov.
Rozhodovali: Sergejev, Ščeňov – Golovľov, Šichanov, vylúčení: 2:8 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 7360 divákov.
bez-nazvu-10
Slovan Bratislava: Brust – Meszároš, Novák, Plastino, Švarný, Kundrátek, Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Jeglič, Lušňák, Chipchura – Hlinka, Kopecký, Musatov – Vopelka, Sádecký, Šiška
bez-nazvu-14
Metallurg Novokuzneck: Karejev – Ľamkin, Skutar, Kuklev, Fatkullin, Vasilčenko, Arbuzov, Michajlov, Titov – Solovjov, Zemčenko, Komaristyj – Semjonov, Taratuchin, Jemec – Vicharev, Poliščuk, Jazkov – Razumov, Michejev

O zápase po zápase:

20161202_220041

Miloš Říha, tréner Slovana: „Začali sme dobre a aktívne, ale robíme obrovské chyby a ľahko dostávame góly. To by sa nám nemalo stávať, musíme byť viac zodpovední. Súper má mladý a dobre korčuľujúci tím, ale s našim kádrom musíme také mužstvo zdolať.“
Sergej Berdnikov, tréner Metallurgu Novokuzneck: „Bol to zaujímavý a dobrý duel a teší ma zisk dvoch bodov. Bolo to veľmi náročné, pretože Slovan je kvalitný súper.“
20161202_215005
Tomáš Kundrátek, obranca Slovana: „Pred zápasom som sa rozhodoval, či budem hrať, bolo to 80 na 20, nakoniec som nastúpil. Prehrali sme, to, že som dal gól, na tom nič nemení. Škoda tých inkasovaných gólov. Súpera sme prestrieľali, ale bohužiaľ, nepadalo nám to tam. Ich brankár chytal skvele a my sme nepremieňali šance.”
20161202_215048
Boris Sádecký, útočník Slovana, debut v KHL: „Bol to pre mňa náročný duel. Od úvodu som sa snažil hrať jednoducho a robiť krátke striedania. Mrzí nás táto prehra s Novokuzneckom. Pri štvrtom góle to Vopelka super hodil na bránku a ja som vedel, že Mišo Hlinka je za mnou a v poslednom momente na mňa aj zakričal. Hodil som mu to do priestoru a našiel som jeho hokejku.“
20161202_215026
Patrik Lušňák, útočník Slovana: „Brankár súpera dobre zachytal a my sme nepremieňali naše príležitosti. Musíme sa viac upokojiť, mali sme dosť šancí a mohli dať aj šesť či sedem gólov, nie iba štyri.“