Žena chce zažalovať stávkovú spoločnosť. Miliónová výhra jej vraj zničila život

699

Vďaka výhre v stávkovej lotérii si mohla kúpiť drahé auto, dva pozemky, nové prsia i množstvo luxusných kabeliek a topánok. Napriek tomu Britka Jane Park nie je spokojná a chce zažalovať usporiadateľa hry EuroMillions za to, že jej zničili život.

Dvadsaťjedenročná Jane Park vyhrala vyše 1.5 milióna eur v len sedemnástich rokoch. Historicky sa tak stala najmladšou britskou výherkyňou v Euromiliónov. Práve nízky vek bol ale podľa ženy hlavnou príčinou toho, že jej výhra skôr zničila život.

„Myslela som, že mi ho desaťkrát zlepší, ale naopak mi ho desaťkrát zhoršila. Väčšinu dní si želám, aby som nemala vôbec žiadne peniaze. Hovorím si: ‘Môj život by bol o toľko jednoduchší, keby som nevyhrala.’ Veľa ľudí by si to so mnou chcela vymeniť. Neuvedomujú si však, koľko stresu to obnáša. Áno, mám materiálne veci, ale môj život je inak prázdny. Aký je vôbec jeho zmysel?“ narieka Park.

Dovtedy Britka pracovala ako administratívna brigádnička a zarábala si 10 eur za hodinu. Vďaka vyhratým miliónom si teraz dopraje prepychu. O niečo horšie to ale je s jej milostným životom. „Mám za sebou veľa príšerných vzťahov. Posledného priateľa som zahŕňala darmi, myslela som, že mu to urobí radosť. Kúpila som mu Rolexky, auto, oblečenie. Všetkého teraz ľutujem.“

Spoločnú reč nenachádza ani so svojimi rovesníkmi. „Je desivé, ako sa môj život líši od životov mojich kamarátov. Ohľadne peňazí rieši len ich nedostatok, nikto nevie, aké problémy mám ja. Pripadá mi, ako by mi bolo už štyridsať.“

Teraz by chcela stávkovú zažalovať za to, že umožňuje vyhrávať tak mladým ľuďom.