V tomto stretnutí sa postavili proti seba dvaja českí reprezentační brankári. V obrane bol oporou Slovák v drese Jekaterinburgu Čajkovský, v útoku bývalí hráč Slovana Francis Paré. Zápas bol poznačený častým vylučovaním, spolu bolo vylúčených 16 hráčov. Slovan doplatil na svoju nedisciplinovanú hru, tri góly inkasoval v oslabení a jeden do prázdnej bránky.  A naopak využili dve svoje presilové hry.

Po minúte a pól dávajú domáci prvý gól

Prvá tretina začala už v  druhej minúte gólom v Mazancovej sieti. Vyrovnanie prišlo potom čo tvrdo atakoval pri mantineli domáci obranca Vasilievski Borisa Sádeckého a za faul lakťom dostal 5+DKZ. Slovan využil prvú presilovku, Radek Smoleňák po prihrávke novej tváre v belasom drese Zacha Boychuka. V 19 min. využili domáci svoju presilovku a upravili stav na 2:1

Smoleňák vyrovnáva z presilovky na 1:1

Druhá tretina bola bez gólu na obidvoch stranách. Hral sa v nej pomerne vyrovnaný hokej. V 29. minúte sa dostal Krikunov do rýchleho brejku, ale učebnicovým obranným zákrokom Lukáš Kašpar mu ho zmaril. Čajkovský prekonal Mazanca ale puk skončil na tyčke.

Domáci dávajú tretí gól

Tretia tretina bola poznačená častým vylúčením. Avtomobilist dal tretí gól pri presilovke 5 na 4 a štvrtý pri presilovke 5 na 3. V 48 min. upravil Švárny stav na 4:2. Slovan ďalšie oslabenie ustál ale 10 sek. po návrate vylúčeného Genoway dávajú domáci piaty gól. V 56 min. Slovan využíva presilovku o jedného hráča a s hokejky Genoway upravuje stav na 5:3. Tréner dve min. pred koncom stiahol z ľadu brankára Mazanca, ale skončilo to šiestym gólom do tentoraz prázdnej bránky.

Zranený Sádecký

Eduard Zankovec, tréner HC Slovan Bratislava (zdroj: hc.slovan.sk): „Chcel by som zagratulovať domácemu mužstvu k víťazstvu. Avtomobilist hral od úvodných minút rýchlejšie a aktívnejšie. V stretnutí sme sa dopustili veľa faulov, hrali množstvo minút v oslabení, čo domáci využili, dali tri góly v presilovkách. Ťažko sa nám potom dostávalo do hry a ovplyvnilo to aj celkový výsledok dnešného zápasu.“
Slovan sa predstaví v sobotu v súboji s Traktorom Čeljabinsk.

Avtomobilist Jekaterinburg – Slovan Bratislava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)

Góly: 2. Pestunov (Beck, Kuľaš), 19. Timašov (Krikunov, Kuľaš), 43. Milovzorov (Paré, Triamkin), 46. Garejev (Michnov, Torčeňuk), 52. Česalin (Pestunov), 59. Garejev – 13. Smoleňák (Boychuk, Genoway), 49. Švarný (Voráček, Mikúš), 57. Genoway. Rozhodovali: Kulakov, Olenin – Golovľov, Micheľ (všetci Rus.), vylúčení: 7:8 na 2 min, a jeden na 5 min. presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 6051 divákov.
Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Timašov, Kuľaš, King, Chripunov, Simakov – Vasilevski, Triamkin, Krikunov, Paré, Milovzorov – Jegoršev, Čajkovský, Garejev, Torčeňuk, Michnov – Sevosťanov, Česalin, Pestunov, Beck – Obidin

Slovan Bratislava: Mazanec – Després, Ebert, Kašpar, Viedenský, Řepík – Barker, Meszároš, Smoleňák, Mikúš, Buchtele – Švarný, Voráček, Boychuk, Hrnka, Genoway – Bačík, Šťastný, Sádecký, Skalický