Aj bez peňazí sa dá otvoriť vlastný hotel na Jamajke

Tridsaťročná ambiciózna žena menom Kalisa Martin verila, že ak ste vynaliezaví a cieľavedomí, môžete svoj život zmeniť, bez toho aby ste k tomu potrebovali veľa peňazí.

2905

19Vo svojej práci dala výpoveď a presťahovala sa z New Yorku na Jamajku. A práve tu otvorila hotel The Runaway Jamaica, prvý Bed & Breakfast hotel, ktorý vznikol vďaka úspešnej kampani na crowdfundingovóm portáli Kickstarter.

Všetko začalo v marci 2014, kedy Kalisa so svojím priateľom Jeffom utekali z New Yorku na Jamajku pred mrazivým počasím. V tom čase pracovala v spoločnosti Tasting Table, digitálna mediálna spoločnosť zameriavajúca sa na jedlo a pitie, ako brand director. Dokonca sa objavila v televíznej šou Good Morning America.

the-runaway-experience-07Získala titul na Cornellovej univerzite, kde študovala potravinársku vedu a výživu, a absolvovala školenie Francúzskeho kulinárskeho inštitútu na Manhattane. Jej priateľ Jeff sa venuje marketingu. A tak sa spoločne rozhodli, že otvoria komunite orientovaný a luxusný Bed & Breakfast hotel na severnom pobreží Jamajky, hoci o hoteliérstve takmer nič nevedeli.

Hotel otvorila aj bez peňazí

Celý príbeh je fascinujúci najmä tým, že tridsaťročná žena dokázala otvoriť hotel bez vlastných finančných prostriedkov. Založila totiž kampaň na crowdfundingovéj platforme Kickstarter, ktorá pomáha ľuďom premeniť nápady v realitu. Vybrala 47 tisíc dolárov, čo bolo o 50% viac, než pôvodne dúfala.

the-runaway-experience-09V hoteli sa podávajú lokálne jedlá z čerstvých surovín. Hostia si vychutnávajú aj kávu, lebo jej priateľ pestuje a spracováva kávu na svojej kávovej farme v Blue Mountains. Hotel je akousi kultúrnou skúsenosťou, pretože jeho dizajn kombinuje súčasné umenie a jamajskej umelca.

the-runaway-experience-06 the-runaway-experience-05the-runaway-experience-01 the-runaway-experience-02

Kalisa všetkým ženám, ktoré chcú začať s podnikaním, odporúča, aby venovali nielen pozornosť potrebám zákazníkov, ale aj potrebám vlastným.

„Ak sa staráte o seba a cítite sa dobre, bude váš produkt vždy lepší,“ vysvetľuje Kalisa Martin, co-founder a executive chef hotela.

the-runaway-experience-04
Nedávno ju bol pozrieť aj olympijský víťaz Usain Bolt

Úspešná podnikateľka plánuje rozšíriť svoj koncept na Kubu. A ďalej chce založiť webovú stránku venujúca sa kulinárskej scéne, pričom by zverejňovala rozhovory so šéfkuchármi, reportáže z biofariem a podobne.

the-runaway-experience-08