Britka v Dubaji ohlásila svoje znásilnenie skupinou svojich krajanov. Hrozia jej za to roky vo väzení. Aj v prípade, že by súdny spor vyhrala, nebude môcť opustiť krajinu po dobu šiestich mesiacov.
pix-dubaj
V Dubaji zatkli britskú turistku, ktorá ohlásila znásilnenie skupinou svojich krajanov. Bola prepustená na kauciu, odobrali jej pas. V prípade, že ju  usvedčia, že zo sexom súhlasila jej hrozí až sedem rokov väzenia za falošné obvinenie.
Podľa zakladateľky poradenskej skupiny Detained in Dubai (Zatknuté v Dubaji) Radhy Stirlingovej polícia v Spojených arabských emirátoch zle rozlišuje medzi znásilnením a sexom, s ktorým osoba súhlasila.
V minulosti malo v Dubaji podobné problémy niekoľko cudziniek. Nórka Marte Deborah Dalelvová bola pred troma rokmi odsúdená na 16 mesiacov väzenia za mimomanželský sex a konzumáciu alkoholu, keď predtým ohlásila znásilnenie.
Trest jej bol nakoniec odpustený, násilník dostal 13 mesiacov väzenia. Podobne rakúska moslimka po ohlásení znásilnenia čelila súdnemu stíhaniu, až kým sa v roku 2014 rakúskym diplomatom nepodarilo vyjednať jej návrat do Rakúska.

Násilníkom na obranu stačia aj nepriame dôkazy

Podľa skupiny Detained in Dubai ženu znásilnila skupina Britov. Právny poradca skupiny Fajsal Záruní povedal, že na to, že žena dala k sexu súhlas, môže polícia dospieť aj na základe nepriamych dôkazov.
Ak by sa napríklad udalosť stala v hotelovej izbe a bezpečnostné kamery by zachytili, ako žena vychádza s údajným útočníkom z izby von, polícia usúdi, že o násilie nešlo.