Banská Bystrica vo výbornom zápase vyrovnala sériu s Nitrou

1377

Šance Nitry stroskotali na skvelom brankárovi Košarišťanovi

Opäť, tak ako trikrát predtým, úvodný gól strelili Nitrania a ďalší pridali, keď už bolo neskoro.
Banskobystričania skóre v druhej tretine preklopili na svoju stranu a v tretej dvadsaťminútovke pridali ešte dva vďaka Matouškovi a Kafkovi, Nitrania kontrovali už len gólom Königa v 56. minúte po vyhratom buly Stümpela a ešte sa pokúšali prehru skorigovať a pridať ďalší v 68-sekundovej power play.

Banská Bystrica – Nitra 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) – stav série: 2:2

Góly: 6. Kafka, 32. Surový, 43. Matoušek, 46. Kafka – 3. H. Ručkay, 56. König
Rozhodcovia Baluška, Lokšík – M. Korba, Rovenský, vylúčení 3:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: 46. Lakosil za Valenta, 2826 divákov.

B. Bystrica: Košarišťan – Čížek, M. Rosandič, Gründling, Biro, Kousalík, Bambúch, Jaborník, Guimond, – White, Kytnár, Kudrna – Hudec, Handzuš, Surový – – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek.

Nitra: Valent – Milo, Mezei, König, Ordzovenský, M. Novák, Kuzma – Pupák, Štefanka, Bajtek – L. Novák, Stümpel, Tománek – Slovák, Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Lelkeš, Piačka.