V lete sa prvá dáma USA Melania Trumpová aj so synom Barronom presťahujú z New Yorku do Washingtonu. Mimo Biely dom zostávali kvôli štúdiu najmladšieho syna amerického prezidenta. Toho na jeseň čaká nová škola v Marylande.

Barron Trump bude študovať na súkromnej St. Andrew ‘s Episcopal School. Teraz dokončí školský rok a piaty ročník na prestížnej súkromnej škole v Upper West Side na Manhattane.
    „Sme veľmi nadšení, že náš syn bude navštevovať St. Andrew ‘s Episcopal School. Je známa svojím rôznorodým spoločenstvom a odhodlaním dosiahnuť vynikajúce kvality v akademickej oblasti,“ uviedla vo vyhlásení prvá dáma USA.

Podľa denníka The Washington Post chcela manželka amerického prezidenta oznámiť výber novej školy pre syna až v lete, aby predišla prípadným protestom. Vedenie školy ale už rodičom študentov vec oznámilo v liste a tak ho potvrdila aj Melania Trumpová.

Ročné školné vychádza v prepočte na 40 tisíc eur. Škola sa nachádza asi 30 kilometrov od Bieleho domu.

Barron Trump pred koncom školského roka svojich newyorských spolužiakov na rozlúčku pozval na výlet do Bieleho domu. Autobus s asi 80 žiakmi sprevádzali učitelia a agenti tajnej služby. So študentmi si pohovoril aj Donald Trump.