bez-nazvu-6
J. Cheechoo

Slovan po bojovnom výkone tesne prehral na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 1:2. „Belasí“ tak prehrali druhý duel v rade a v tabuľke Západnej konferencie im stále patrí 12. priečka.

Prvá tretina 0:0

Zápas mal opatrný úvod. Tímy si síce už po 30 sekundách zahrali štyria na štyroch, no viac priestoru na ľade šance neprinieslo, keďže sa zamerali najmä na defenzívu. Prvé vážnejšie možnosti prišli po vylúčení Nováka. Sokolov sa v 8. minúte dostal do dobrej pozície, no sám pred Brustom neuspel. Na druhej strane bol najbližšie ku gólu Smoleňák. Inak však obom ofenzívam chýbali kombinácie i vyložené šance. Slovan si v závere úvodného dejstva zahral presilovku, no ani po nej sa skóre nemenilo.

bez-nazvu-12

Druhá tretina 1:0

Druhú časť odštartoval lepšie Slovan a Šaryčenkova v krátkom slede ohrozili Smoleňák, Švarný i Nedorost. „Belasí“ si svojou aktivitou vybojovali ďalšiu presilovku, no zahrali ju veľmi zle a takmer počas nej inkasovali. V 25. minúte sa dostal k dorážke Ľudučinovej strely Sokolov, hostí zachránil pohotový zákrok Brusta. Ten sa predviedol i pri ďalšej šanci Medvedeva. Slovanistom oveľa lepšie vyšla ďalšia početná výhoda, počas ktorej si vypracovali veľký tlak a takmer otvorili skóre. Nedorost našiel pred bránkou v ideálnej pozícii Jegliča, ale takmer istý gól zmaril výborným zásahom Šaryčenkov. V ďalších minútach sa hra prelievala zo strany na stranu s množstvom šancí. Úvodný gól zápasu padol v 40. minúte, keď Kulik vypálil z pravého kruhu a jeho tvrdú strelu tečoval za Brustov chrbát Majorov – 1:0. Gól si rozhodcovia museli overiť na videozázname.

Tretia tretina 1:1

Slovanu sa podarilo vyrovnať v 44. minúte. Za obrancami Jugry zostali voľní Smoleňák s Nedorostom, ktorí sa tak poľahky dostali v odrazenej strele Rosandiča a druhý menovaný ju prestrčil pomedzi Šaryčenkove betóny do siete – 1:1.

bez-nazvu-15

bez-nazvu-14

„Belasí“ si hneď po góle zahrali ďalšiu presilovku a mali tak výbornú možnosť otočiť duel, no nevyužili ani štvrtú početnú prevahu v zápase a o chvíľu na to pykali. Brust v 48. minúte vyrazil strelu N. Chlystova priamo do korčuľujúceho Ľudučina a od neho sa puk dostal do siete (2:1), čo musel opäť potvrdiť videozáznam. Slovan, s premiešanými útokmi, si vypracoval ešte niekoľko dobrých šancí na gól, no v domácej bránke čaroval Šaryčenkov. Krátko pred koncom Nedorost narazil v páde do mantinelu a niekoľko sekúnd ležal na ľade. Do šatne odkorčuľoval s bolestivou grimasou a pravdepodobne zranenou rukou. „Belasí“ štyri sekundy pred koncom zápasu nakoniec prekonali výborného brankára domácich pri hre 6 proti 4, no Cheechoo evidentne poslal puk do siete vysokou hokejkou, čo potvrdil aj videozáznam. Z tesného triumfu sa tak tešila Jugra.

bez-nazvu-20
Gól, ktorý neplatil

Slovan bude hrať doma s tromi priamymi konkurentmi o Play off

Zverencov Miloša Říhu teraz čaká trojzápasová domáca séria. Najbližšie sa pred vlastnými divákmi predstavia v utorok 15. novembra o 19.00 h v súboji s Jokeritom Helsinki, následne ich čakajú stretnutia s Dinamom Riga a Dinamom Minsk.

Jugra Chanty-Mansijsk – Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 40. Majorov (Kulik, Ankudinov), 48. Ľudučin (N. Chlystov, Lapenkov) – 44. Nedorost (Rosandič)
Rozhodovali: Bondar, Ibatulin – Litvinov, Judin, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Zostavy:
Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov – Želdakov, Valentenko, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Ibragimov, Selezňov, Orlov – Ľudučin, D. Chlystov, Lapenkov – Koroľov, Panov, Medvedev – Sokolov, Kurjanov, Akmaldinov – Ankudinov, Majorov, Buľanskij

Slovan Bratislava: Brust – Ďaloga, Novák, Švarný, Plastino, Rosandič, Starosta, Bačik – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Šťastný, Jeglič, Nedorost – Valský, Kopecký, Musatov – Vopelka, Lušňák, Hlinka