Bratislavou otriasla brutálna vražda fotografky a modelky Violy (†34), ktorej telo bolo nájdené v pondelok 11. novembra v bratislavskom prístave. Žena zomrela v hrozných bolestiach počas prevozu do nemocnice. Bola dobitá na celom tele, mala zlomený stavec, zlomené rebro, poranené členky a poranený análny otvor.

Polícia o tomto ťažkom prípade verejnosť informovala až po týždni, no na ďalšie otázky o páchateľoch či celom čine neodpovedala. Dnes na sociálnej sieti napísali, že častokrát je pre vyšetrovanie vhodná taktika utajenosti.

„Vďaka tomu môže vyšetrovateľ dobehnúť náskok páchateľa a získať významné informácie,“ píše polícia.

Priatelia, rodina a známi smútia nad tragickým osudom slovenskej modelky a fotografky Violy M. Tú našli v desivom stave neďaleko bratislavského prístavu. Nebolo pochýb o tom, že ju niekto vystavil veľkej miere násilia. Snahy záchranárov vyšli naprázdno a žena zomrela počas prevozu do nemocnice.

„Posledná rozlúčka s našou priateľkou a učiteľkou Violkou M. sa bude konať v utorok vo Snine o 13:00 hod. Keďže je to veľmi ďaleko, my sme sa rozhodli uctiť si jej pamiatku v našich priestoroch,“ uviedla jazyková škola, ktorá Violu zamestnávala, na sociálnej sieti facebook. Ľudia sa vďaka tomu s mladou ženou môžu rozlúčiť tiež v Bratislave v jazykovej škole, kde pracovala.

Telo Violy, ktorá bola vášnivou cestovateľkou, bolo nájdené minulý pondelok ráno v bratislavskom prístave. Jej krik začuli okoloidúci a zavolali na tiesňovú linku. Potom, čo do Prístavné ulice dorazili záchranári, sa snažila komunikovať, avšak zomrela pri prevoze do nemocnice. „V 9:05 sme prijali tiesňové volania na linku 155 s tým, že v prístave je žena s poruchou vedomia. Záchranárom sa ju podarilo oživiť a uviedli ju do umelého spánku. Bohužiaľ pri prevoze do nemocnice zomrela,“ uviedla hovorkyňa záchranárov pre Pluska.sk Alena Krčová.

„Nedá se nic dělat, děvenko“, povedal jeden z najkrutejších vrahov v bývalom Československu a strelil matku novorodenca do hlavy

Viola prežila pred smrťou hrozná muky. Mala zlomené rebro, poranené členky, bola zbitá a mala poranenia análny otvor. Presnú príčinu smrti určí nariadená pitva. „Orgán činný v trestnom konaní vo veci začal trestné stíhanie. Vzhľadom na štádium trestného konania, ktoré je neverejné, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková. Potvrdila, že vyšetrovatelia prípad vyšetrujú ako vraždu.

Beštiálni vrahovia, ktorí zastrelili päť dospelých a udusili batoľa, chcú na slobodu

Krutá smrť Violy šokovala celú Bratislavu. Žena bola nielen úspešná modelka, ktorá sa vo svete módy pohybovala už dlhých dvanásť rokov, ale aj talentovaná fotografka. Svoje fotografie, ktoré nafotila na svojich cestách po Thajsku, Keni, Izraeli a Kambodži predvádzala na výstavách. Z fotografií dokonca nechala urobiť kalendár a výťažok z neho putoval na pomoc deťom postihnutých HIV. „Úprimnú sústrasť. Violka, budeme si ťa navždy pamätať ako úžasného človeka,“ stojí v záplave komentárov na sociálnych sieťach.

Vraždiace monštrá: Mal byť posledným popraveným vrahom v Československu