CSKA Moskva Slovan 4 : 5, za 1 minútu Slovan obratil z 1:0 na 1:3

976

Belasí tak prvýkrát počas svojho pôsobenia v nadnárodnej súťaži zdolali slávny tím z ruskej metropoly, keď predtým v troch vzájomných stretnutiach s CSKA zaznamenali tri prehry v riadnom hracom čase.
Všetkých päť gólov dali v druhej tretine, keď prvý gól dostali už 23 sekunde v druhej tretine však predviedli famózny obrat. V priebehu 70 sekúnd strelili favoritovi tri góly, keď sa strelecky presadili Michalovia Sersen, Vondrka a Libor Hudáček. Na 4:1 zvýšil v 32. minúte svojím prvým gólom v drese Slovana Branko Radivojevič a v 11 sekund pred koncom druhej tretin gólom do šatne skóroval premiérovo v ročníku v presilovke aj Vladimír Mihálik.
Domáci bojovali zo všetkých síl o vyrovnanie, hrali aj bez brankára, no Slovan si víťazstvo udržal a histiricky prvý raz vyhral nad CSKA Moskva.
Belasí majú z posledných piatich duelov (štyri domáce) 11 bodov a z Moskvy letia naspäť na západ, kde ich v nedeľu čaká v Prahe duel s HC Lev (16.00 h).

CSKA Moskva – Slovan Bratislava 4:5 (1:0, 1:5, 2:0)
Góly: 1. Saprykin (Morozov), 38. Zajcev (Rylov), 43. Zajcev (Alexander Radulov), 55. Frolov (Morozov, Rylov) – 27. Sersen (Škoula), 27. Vondrka, 28. Hudáček, 32. Radivojevič, 40. Mihálik
Štatistika zápasu: Strely na bránku 38:19, vhadzovania 30:29, vylúčenia 2:7 na 2 min, navyše Marko Daňo na 10 min.
CSKA Moskva: Proskurjakov – Denisov, Rylov, Mišarin, Zajcev, Pervyšin, Eminger, Jegoršev – Morozov, Filppula, Saprykin – Radulov, Prochorkin, Grigorenko – Žarkov, Fefelov, Frolov – F. Fiodorov, Nepriajev, Zubov
Slovan: Janus – Škoula, Sersen, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Radivojevič, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Šťastný, Hudáček – T. Mikúš, Matoušek, Bakoš